Režisér Days Gone: Pokračovanie mohlo byť vydané už pred mesiacom

Režisér Days Gone: Pokračovanie mohlo byť vydané už pred mesiacom

 

Neostáva však nič iné, len smútiť.

Zdá sa, že bývalý šéf vývoja Days Gone Jeff Ross sa naďalej nevie preniesť cez fakt, že Sony neschválilo vývoj pokračovania, čo následne viedlo k jeho odchodu zo štúdia Sony Bend. Po včerajšom PlayStation Showcase totiž naznačil, že pôvodným plánom vývojárov bolo mať pripravený Days Gone 2 na rok 2023, čo sa však nestalo.

„Tieto výstavy PlayStation Showcase ma trochu mrzia, pretože mi pripomínajú, že sme mohli mať Days Gone 2 už pred mesiacom, keby sme sa držali svojich plánov.“

V tomto prípade by to znamenalo vývojový cyklus štyroch rokov (pôvodná hra vyšla v roku 2019), čo viac-menej sedí na dĺžku vývoja AAA hier. Ross už niekoľkokrát o Days Gone 2 prehovoril a v rozhovoroch označil hru ako „definitívnu verziu“ hry, pričom by sa zamerala na vylepšenú umelú inteligenciu, možnosť plávania a taktiež by priniesla aj nové herné systémy.

To sa však nestalo a po nevalnom komerčnom úspechu Sony neumožnilo štúdiu pracovať na dvojke. Namiesto toho štúdio dlhú chvíľu pôsobilo ako podporné štúdio pre Naughty Dog a až začiatkom roka 2021 bolo Sony Bend umožnené vytvoriť novú hru. Tá bude úplne novou hernou značkou v otvorenom svete.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk