Dead Island 2 vymení strom schopností za kartový systém schopností

Dead Island 2 vymení strom schopností za kartový systém schopností

 

Tak trochu iný spôsob.

Očakávaná zombie hra Dead Island 2 síce bola nedávno odložená na apríl, no vývojári už pomaly rozdávajú rozhovory v ktorých nám odhaľujú jednotlivé možnosti hry. A jedna z nich prekvapí.

Štúdio Dambuster sa totiž rozhodlo, že hlavným hrdinom tejto kooperatívnej hry nedá do vienka tradičný no v niektorých prípadoch už aj otravný strom schopností, ale namiesto toho ponúkne hráčom kartový systém. Ten sa vyskytuje v mnohých hrách, napríklad aj vo Fallout 76.

Princíp kartového systému je, že každá postava má určitý počet slotov a do týchto slotov umiestňuje karty, ktoré reprezentujú schopnosti a vylepšenia. Výhodou tohto systému je fakt, že tento svoj „deck“ môžete ľubovoľne upravovať a hľadať správny build. Nevýhodou je však to, že sa z vás nikdy nestane všemocný boh, ktorý má odomknuté všetky schopnosti.

„Ide o zbierku slotov, ktoré predstavujú rôzne druhy schopností, a vymieňate karty za pochodu, akokoľvek a kedykoľvek chcete. Svojou výbavou môžete skutočne riskovať. Niekedy sa to oplatí, inokedy to dopadne hrozne zle,“ povedal režisér hry James Worrall.

Vývojári taktiež v novom videu ukázali nový FLESH systém (alebo Fully Locational Evisceration System for Humanoids) a v tomto prípade ide o procedurálny gore systém.

Dead Island 2 príde 27. apríla na PC, Xbox a PlayStation.

Zdroj: Game Informer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk