Crystal Dynamics údajne plánuje ukončiť podporu Marvel’s Avengers v 2023

Crystal Dynamics údajne plánuje ukončiť podporu Marvel’s Avengers v 2023

 

Neúspešný live service.

Superhrdinská live service hra Marvel’s Avengers sa prakticky od svojho ohlásenia potácala v problémoch a výsledný produkt bohužiaľ nenaplnil očakávania. Čo však bolo ešte horšie, vývojárom sa nepodarilo naplniť očakávania hráčov v post-launch podpore a podľa informácií webu Exputer ju plánuje štúdio Crystal Dynamics na budúci rok „odpojiť od prístrojov.“

Web taktiež preskúmal dôvody, ktoré viedli k neúspechu hry. Okrem pandémie COVID-19, ktorá narušila posledné mesiace vývoja za to mohol aj interný „Foundation“ engine, ktorý mal veľký „technologický dlh,“ a mutliplayerová povaha hry ho „poslala na kolená.“ Preto už asi nie je prekvapením, že pre vývoj novej Tomb Raider hry zvolilo štúdio Unreal Engine 5.

To však nebol jediný problém projektu. Podľa tvrdení vývojárov (ktorí ho poskytli pod rúškom anonymity) projekt neustále bojoval s nedostatkom zdrojov – žiadosti o nových členov tímu boli konštantne blokované a tak sa museli niektoré úlohy presúvať do dnes už neexistujúceho štúdia Square Enix Montreal. Nízke hodnotenia sa premietli v zamietnuté bonusy a to negatívne vplývalo na morálku vývojárov.

Nepomohla ani výmena vedenia projektu. Philippa Therriena, ktorý sa presunul na vývoj Perfect Dark totiž nahradil „Marvel fanúšik“ Brian Waggoner, ktorý sa predtým podieľal na vývoji free-to-play hry Marvel Heroes Omega. Práve on bol údajne zodpovedný za porušenie sľubov ohľadom neprítomnosti pay-to-win prvkov a ďalších krokov, ktoré prispeli k stavu v ktorom je hra dnes. Podľa zdrojov Exputer sa Waggonerov čas v štúdiu blíži ku koncu, zatiaľ čo štúdio samotné sa chystá ukončiť aktívnu podporu hry v roku 2023. Štúdio síce od začiatku plánovalo podporu v horizonte 3-5 rokov, no je očividné, že táto podpora mala byť oveľa bohatšia ako nakoniec bola. A úvodná (ne)popularita hry bola hlavným dôvodom.

Zatiaľ nie je známe, aké množstvo obsahu ešte vývojári pre hru chystajú. V súboroch hry sa objavili stopy (väčšinou v audio podobe), ktoré naznačovali príchod štyroch ďalších hrdinov – Captain Marvel, Shuri, Ironheart a She-Hulk. Či však niektorý z nich dorazí je viac ako otázne. Exputer prezradil, že She-Hulk bola vo vývoji ešte v roku 2021, no následne bola „odložená na poličku.“

Crystal Dynamic je už v dnešnej dobe súčasťou spoločnosti Embracer Group, no zdá sa, že prvotné zakopnutie hry bolo terminálne a aj napriek snahe vývojárov sa z tohto projektu nikdy nepodarí mať to, čo bolo pred vydaním sľubované.

Zdroj: Exputer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk