Tvorcovia Need for Speed: Opustenie starých konzol bolo transformatívne

Tvorcovia Need for Speed: Opustenie starých konzol bolo transformatívne

 

Koniec cross-genu?

Už dva roky máme na trhu konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S. No aj napriek tomu vychádza drvivá väčšina hier s nálepkou „cross-gen“ a teda sú dizajnované tak, aby fungovali aj na konzolách PlayStation 4 a Xbox One. To má svoje komerčné výhody, no technologické nevýhody. A aj keď v roku 2023 sa cross-genu stále nezbavíme, tak situácia by sa mala už len zlepšovať.

Jedným z odvážnych vývojárskych štúdií, ktoré sa pokúsili v tomto roku opustiť obmedzenia Xbox One a PlayStation 4 je štúdio Criterion, ktoré vydalo hru Need for Speed: Unbound. A podľa šéfa vývoja Kierana Crimminsa to bolo skvelé rozhodnutie, ktoré im umožnilo zabezpečiť to, aby bola hra čo najlepšia na nových konzolách.

„Keď sme to prechádzali, veci, ktoré sme mohli robiť na konzolách súčasnej generácie, sú oveľa lepšie ako tie, ktoré môžete robiť na predchádzajúcej generácii. Chceli sme hráčom, ktorí si to môžu zahrať, poskytnúť čo najlepší zážitok. Hrať to všetko [v] 4K, 60 snímkach za sekundu, HDR je absolútne transformujúci zážitok z pretekárskej hry. S novým systémom fyziky, novým ovládaním, novými efektmi a novou grafikou - mám pocit, že každý, kto si to zahrá, to úplne pochopí."

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk