Sony údajne plánuje zatočiť so „shovelware“ hrami na získavanie trofejí

Sony údajne plánuje zatočiť so „shovelware“ hrami na získavanie trofejí

 

Ľahké platiny zmiznú.

V posledných mesiacoch sa na PlayStation konzolách rozšíril malý neduh na ktorých sa sťažovala veľká časť zberačov platinových trofejí. Na PlayStation Store sa totiž začali objavovať hry, ktorých jediným účelom je dať kupujúcemu rýchlu platinovú trofej. Hry ako The Jumping Quesadilla: Turbo, Caravan Journey či Stroke the Tortoise.

Tieto hry kombinujú svoju nízku cenu (väčšinou do 5€) spolu s absolútne nízkou náročnosťou a nízkymi časovými nárokmi na získanie platinovej trofeje a umožňujú tak užívateľom pochváliť sa veľkým počtom platinových trofejí. A to je tŕňom v oku hráčov, ktorí sa nadrú stovky hodín na získanie „pravých“ platinových trofejí.

A tento problém si už uvedomila aj spoločnosť Sony. Tá podľa uniknutého dokumentu informovala vývojárov hier ohľadom nových zmien týkajúcich sa PlayStation Store. Cieľom týchto zmien je potlačenie popularity, alebo absolútna eliminácia týchto „zbytočných“ hier.

Podľa tohto dokumentu Sony implementuje niekoľko dodatočných krokov, ktoré majú takýchto vývojárov odradiť. Ak Sony zistí, že vývojári napriek tomu nespĺňajú stanovené podmienky, tak voči takýmto hrám budú podniknuté kroky ako reštrikcia na možnosť objavenia hry, možnosť nájdenia hry len cez priamy link, kompletné odstránenie hry z PS Store, odmietnutie vydania hry či suspendovanie vývojára alebo vydavateľa.

Ak teda Sony naozaj sprísnilo podmienky pre takéto hry tak je dosť možné, že nie len že sa ich na PS Store bude objavovať čoraz menej a menej, ale aj tie, ktoré v obchode existujú budú postupne stiahnuté z distribúcie.

Zdroj: Dexdotexe.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk