Záujem skalperov o PlayStation 5 konzoly už výrazne upadol

Záujem skalperov o PlayStation 5 konzoly už výrazne upadol

 

Dosť skoro.

Zajtra to budú dva roky od vydania PlayStation 5 v našom regióne. A stále sme v situácii, kedy nie je jednoduché dostať sa k novej konzole od Sony. Jednak za to môže vysoký záujem, no taktiež aj problémy Sony pri výrobe, ktoré primárne spôsobila pandémia COVD-19 a komplikácie v dodávateľskom reťazci.

To všetko využili skalperi, ktorí sa riadia pravidlom „lacnejšie nakúpiš a drahšie predáš.“ Preto sa aj v dnešnej dobe síce k PlayStation 5 dostanete, no primárne tak, že si priplatíte niečo navyše. Nové štatistiky však naznačujú, že zlaté obdobie skalperov sa končí.

Podľa štatistík Netacea sa totiž PlayStation 5 už nenachádza v rebríčku TOP 3 najskalpovanejších produktov na trhu a konzola klesla na štvrté miesto. Iba podotýkame, že tento prieskum sa zaoberal trhom v Severnej Amerike. Súčasný rebríček vyzerá takto:

  1. Adidas Yeezy Slide Bone
  2. Nike Dunk Low Panda
  3. Panini Donruss Optic Football Trading Cards
  4. PlayStation 5
  5. Jordan 1 Retro Low OG UNC

„Je to prvýkrát, čo sa PlayStation 5 nedostal do prvej trojky nášho indexu, čo je odrazom mierneho zníženia počtu botov zameraných na túto konzolu v dôsledku zvýšenia zásob,“ tvrdí Netacea.

U nás je taktiež badateľný pokles záujmu skalperov o konzolu PlayStation 5. Zatiaľ čo ešte minulý rok ste na inzertných portáloch bežne stretli PlayStation 5 konzoly s Blu ray mechanikou za viac ako 800€, tak v dnešnej dobe nájdete pokojne aj konzoly s balíčkom hier za menej ako 700€. A je zrejmé, že táto „skalperská“ cena pôjde už iba smerom nadol.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk