Embracer potvrdil, že remake Knights of the Old Republic už nevytvára Aspyr

Embracer potvrdil, že remake Knights of the Old Republic už nevytvára Aspyr

 

Presun do iného štúdia.

Nedávno sme vás informovali o tom, že remake legendárnej RPG hry Knights of the Old Republic poriadne narazil. Štúdio Aspyr, ktoré malo vývoj na starosti totiž vytvorilo tzv. vertical slice určený pre manažment, no ten dopadol tak katastrofálne, že vývoj celého projektu bol pozastavený.

Túto informáciu teraz nepriamo potvrdilo vedenie Embracer Group počas prezentovania finančných výsledkov. Spoločnosť totiž prezradila že „...jeden z AAA projektov spoločnosti bol presunutý do iného štúdia vrámci spoločnosti Embracer Group. Tento krok nastal preto, aby bola zabezpečená kvalitatívna úroveň, ktorá je pri tomto projekte potrebná.“

Je jasné, že Embracer hovorí práve o remaku KOTOR a taktiež je jasné, že projekt bol presunutý zo štúdia Aspyr do štúdia Saber Interactive. Aspyr teda zjavne nezvládol transformáciu zo štúdia, ktoré má na starosti remastery a porty pre Mac na plnohodnotné AAA vývojárske štúdio.

Asi netreba pripomínať, že týmto krokom sa potenciálne vydanie hry odkladá. Odhliadnuc od faktu, že Saber k celému vývoju pristúpi inak je potrebné pripomenúť, že Saber Interactive je celkom zaneprázdnené štúdio. V roku 2022 vydali hru Evil Dead: The Game a World War Z: Aftermath a v súčasnosti pracujú na hre Warhammer 40,000: Space Marine 2. Saber je taktiež známy ako štúdio venujúce sa portom rôznych hier pre Nintendo Switch.

Remake Knights of the Old Republic bol ohlásený v septembri 2021 ako časová PlayStation 5 (a PC) exkluzivita.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk