Aj FIFA 23 bude obsahovať lootboxy s tradičnou obhajobou EA Sports

Aj FIFA 23 bude obsahovať lootboxy s tradičnou obhajobou EA Sports

 

Niektoré veci sa nemenia.

Podobne ako sa rok od roka nemení FIFA, nemení sa ani monetizačný model. Aby sa fanúšikovia série neurazili, tá prvá časť vety bola myslená ako vtip. Každopádne, EA Sports potvrdilo, že aj FIFA 23 bude obsahovať lootboxy a to aj napriek tomu, že drvivá väčšina herného priemyslu sa už posunula smerom k Battle Pass systémom a to vrátane Overwatch.

Na to však lootboxy vo FIFA Ultimate Team zarábajú EA príliš veľa peňazí a spoločnosť zjavne nedokázala prísť na rovnako výnosnú alternatívu. A tak lootboxy zostávajú. A spolu s nimi aj ich obrana zo strany zástupcov EA Sports.

„Plnohodnotne veríme, že Ultimate Team a FUT balíčky, ktoré sú súčasťou hry viac ako dekádu sú súčasťou, ktorú hráči FIFA majú radi – fanúšikovia zbožňujú, že hra reflektuje ich reálne nadšenie zo strategického budovania a manažovania ich zostavy. Dať hráčom možnosť míňania peňazí je férová.“

„Musíme však dodať, že míňanie peňazí je plne dobrovoľné a neodporúčame míňanie namiesto získavania balíčkov hraním. FUT balíčky fungujú rovnako bez ohľadu na to, či ich získate hraním, alebo si ich kúpite a väčšina hráčov si tieto balíčky nekupuje. Podľa štatistík až 9 z 10 balíčkov FUT bolo získaných hraním.“

Spolu s lootboxami sa do hry z minulých ročníkov vrátia aj Preview balíčky, ktoré umožnia hráčom vidieť obsah balíčka pred kúpou.

FIFA 23 príde 30. septembra na PC, Xbox, PlayStation a Nintendo Switch.

Zdroj: EA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk