Square Enix nepriamo potvrdil pravdivosť leaku novej Tomb Raider hry

Square Enix nepriamo potvrdil pravdivosť leaku novej Tomb Raider hry

 

Všetko je pravda?

Začiatkom týždňa sme vás informovali o leaku, ktorý sa týka novej Tomb Raider hry. Bývalý redaktor IGN Colin Moriarty sa totiž dostal k scenáru novej Tomb Raider hry a podľa očakávania sa o svoje zistenia podelil s verejnosťou. Viac už však v samostatnom článku.

To sa však pochopiteľne nepáčilo vydavateľstvu Square Enix, ktoré je stále vlastníkom značky Tomb Raider a štúdia Crystal Dynamics. A to dokonca tak, že na Patreon Moriartyho (ten tam prevádzkuje svoju spoločnosť Last Stand Media) uvalili DMCA požiadavku a žiadajú, aby bol tento scenár určený na najímanie hercov pre hru stiahnutý z Patreonu.

Moriarty teraz musí daný materiál zmazať, inač čelí riziku, že ho Patreon zo služby vyhodí. No ako to už na internete býva – teraz už je neskoro. Materiál je totiž vonku a odstrániť sa ho nepodarí asi nikomu. Navyše to potvrdzuje aj to, že tento scenár bude pravdepodobne pravdivý. Asi ťažko predpokladať, že Square Enix by reagoval, ak by išlo o hoax.

Pre Square Enix je to menší problém. Značka Tomb Raider a štúdio Crystal Dynamics sú totiž v procese predaja spoločnosti Embracer Group a vyzradenie takýchto informácií môže priniesť problémy pri schválení obchodu.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk