Square Enix vysvetľuje, prečo Final Fantasy VII Rebirt nepríde na PlayStation 4

Square Enix vysvetľuje, prečo Final Fantasy VII Rebirt nepríde na PlayStation 4

 

Sila SSD.

Po úspešnom vydaní prvej časti remaku Final Fantasy VII sme sa nedávno dočkali oficiálneho ohlásenia pokračovania s názvom Final Fantasy VII Rebirth. Hra príde na budúci rok a minimálne na čas bude exkluzivitou na PlayStation 5.

Hra však prekvapujúco nepríde na PlayStation 4, na rozdiel od predchodcu a preto je na mieste otázka, prečo? Na túto otázku nám poskytol odpoveď producent hry Jošinori Kitace v rozhovore pre japonský magazín Gamer. Podľa neho môže za absenciu PS4 verzie hry snaha vývojárov o čo najlepší vizuál, no taktiež aj potreba rýchlych SSD diskov.

„Je to exkluzivita pre PlayStation 5 kvôli grafickej kvalite a taktiež aj kvôli prístupovým rýchlostiam SSD. Nakoľko sa dobrodružstvo odohráva vo veľkom svete po úteku z Midgard tak načítavanie nových oblastí sa stalo extrémnym problémom. Cítili sme, že potrebujeme špecifikácie PlayStation 5, aby sme to prekonali a aby sme mohli po svete cestovať komfortne.“

Samozrejme, vzhľadom na to, že hra príde až na budúci rok tak sa predpokladá, že na trhu bude už dostatok PlayStation 5 konzol na to, aby sa vývojári nemuseli zaoberať PlayStation 4 verziou. Na druhej strane je však potrebné skonštatovať, že o „nutnosti SSD disku“ sme už počuli niekoľkokrát pri iných hrách a často sme sa neskôr dočkali portu na staré konzoly. Takže uvidíme, či sa Rebirth k týmto hrám v budúcnosti nepridá.

Zdroj: Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk