Ak plánujete kupovať SSD pre PS5 tak tomuto sa vyhnite. Priplácate si za nálepku

Ak plánujete kupovať SSD pre PS5 tak tomuto sa vyhnite. Priplácate si za nálepku

 

Divná spolupráca.

Spoločnosť Western Digital ohlásila spoluprácu so spoločnosťou Sony a jej súčasťou je znovu-vydanie ich populárneho a rýchleho NVMe SSD disku WD_Black SN850, ktorý vyšiel pôvodne vo februári 2021. Tento disk je kompatibilný s PlayStation 5 konzolou a preto sa obe spoločnosti rozhodli vydať ho v novej krabičke s oficiálnym PS5 logom.

Tento krok nie je nijak divný, no divná je cenovka. 1TB verzia tohto disku má cenu stanovenú na 169,99$ zatiaľ čo 2TB verzia stojí 279,99$. Kde je teda problém? V tom, že tento „špeciálny“ PlayStation 5 SN850 SSD disk sa nijak nelíši od štandardného modelu SN850, tak oficiálne nasadená cena je o dosť vyššia, ako pri štandardnej verzii SN850. Fakticky si tak zákazník priplatí za to, že na krabičke disku svieti logo PlayStation 5. Čo dokazuje aj oficiálna stránka Western Digital.

Teda. Aby sme sa opravili. Jeden rozdiel tu je. Zatiaľ čo LED svetlo v štandardnej verzii SN850 je červené, tak pri PS5 verzii SN850 je modré. Rýchlosti sú však rovnaké – 7000MB/s čítania a 5300MB/s zápisu. Ak teda budete nakupovať disk na rozšírenie tak vedzte, že štandardný model SN850 poslúži rovnako dobre. 

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk