Ubisoft chce prostredníctvom in-game podujatia upozorniť na klimatickú zmenu

Ubisoft chce prostredníctvom in-game podujatia upozorniť na klimatickú zmenu

 

Dôležité udalosti.

Spoločnosť Ubisoft oznámila iniciatívu Playing for the Planet ktorej súčasťou bude „krátke a intenzívne podujatie“ v hre Riders Republic. Jeho cieľom bude poukázať na riziká a dôsledky klimatickej zmeny a taktiež aj poukázanie na riziká požiarov.

Hráči sa tak v hre Riders Republic dočkajú „dôsledkov požiarov na okraji mapy“ v momente, keď sa dostanú do hry. V hre sa obloha zmení do farieb oranžovej a hernú plochu prikryje dym, ktorý je spôsobený ohňom. Avatari hráčov tak budú musieť nosiť plynové masky a časť mapy bude pre nich uzavretá a to kvôli dymu a vysokým teplotám. Reskinovaný bude taktiež aj sociálny hub.

Na záchrane prostredia sa však budú môcť podieľať samotní hráči. Budú mať za úlohu zachrániť sekvoje od požiaru a prostredníctvom foto módu dávať ostatným hráčom vedieť, ktoré oblasti národného parku sú najviac v ohrození. Taktiež budeme mať prehľad o tom, kde boli minulé požiare a budeme môcť predikovať, kde môžu vzniknúť budúce. Hráči sa budú môcť zúčastniť aj činností ako čistenia ciest a prikrývania stromov s hliníkovými fóliami, ktoré by mali obmedziť šírenie požiaru.

Vývojári chcú prostredníctvom tohto podujatia ukázať vplyvy klimatickej zmeny a ľudskej činnosti na prírodu a zvýšiť povedomie o týchto problémoch u hráčov.

Dátum spustenia zatiaľ nie je známy, no režisér hry Boris Maniora prezradil, že cielia na „koniec tohto roka alebo začiatok 2023.“ Ešte predtým, 21. júla sa v hre uskutoční výsadba stromov.

Zdroj: Trueachievements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk