Niektorí hráči sú trochu zmätení z toho, podľa čoho Sony rozdeľovalo hry do jednotlivých úrovní PS Plus

Niektorí hráči sú trochu zmätení z toho, podľa čoho Sony rozdeľovalo hry do jednotlivých úrovní PS Plus

 

Fanúšikovia premýšľajú nad tým, podľa akého kľúča Sony triedilo hry v nových verziách predplatného PS Plus. Na kuriozitu upozornil server VG247, ktorý si na Reddite všimol zmätených reakcií niektorých hráčov.

Pre prípad, že ste ešte nezachytili; japonský gigant Sony – presnejšie jeho herná verzia PlayStation – spustil pred niekoľkými dňami novú, prepracovanú verziu PS Plus. To je po novom rozdelené do troch úrovní. Prvá s názvom „Essential“ nie je príliš zaujímavá, nakoľko ide viac-menej o pôvodnú podobu predplatného. Dostanete teda mesačne dve hry zadarmo a môžete hrať multiplayer po sieti.

PlayStation Extra a PlayStation Premium sú už oveľa zaujímavejšie, pretože obe úrovne ponúkajú rôzne veľké videoherné knižnice. Stredná verzia, teda Extra, ponúka hráčom do 400 hier, pričom ide podľa Sony o výber tých najlepších titulov z portfólia PS4 a PS5. Patria sem nielen značky od domácich štúdií Sony, teda PlayStation Studios, ale aj hry tretích strán.

Najvyššia možná verzia predplatného s názvom Premium ponúka to čo prvé dve a navrch ešte aj možnosť streamovania niektorých hier. Dostupné sú tiež staré klasiky z éry prvej PlayStation, PS2 a PSP, rovnako ako možnosť vyskúšať si niekoľkohodinové demoverzie najnovších hier.

Tu však zrozumiteľnosť končí, aspoň teda pre niektorých používateľov. Viacerí sú totiž zmätení z toho, prečo je napríklad remake Medievil v strednej verzii Extra, zatiaľ čo remake Mafie je až v prémiovom balíčku.

S podobným nepochopením sa stretli aj tituly ako Saints Row Remastered a Demon Souls, ktoré sú v Extra, no Bioshock a Last of Us (remake) sú až v prémiovom programe.

Hráči sa pritom odvolávajú na originálne tlačové správy a vyhlásenia Sony. Jednoducho nechápu, prečo sú niektoré novšie blockbusterové hry v najvyššom balíku, ktorý sa od toho stredného odlišuje najmä dostupnosťou starých klasík, a absentujú v balíku Extra, kde by mali byť tie najobľúbenejšie a najpredávanejšie značky.

Už čoskoro vám prinesieme náš pohľad na túto novinku od spoločnosti Sony, ktorá nám poskytla trojmesačný prístup do PS Plus Premium.

A ako ste na tom vy? Už ste nové, vylepšené PS Plus vyskúšali? Ktorý balík ste si predplatili? Ste spokojní? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk