Square ohlásilo pokračovanie remaku Final Fantasy VII a remaster Crisis Core

Square ohlásilo pokračovanie remaku Final Fantasy VII a remaster Crisis Core

 

Final Fantasy VII Remake na Steame!

Dnešná noc patrila Final Fantasy VII. Pri príležitosti 25. výročia hry Square pripravilo malý sumár toho, čo nás v rámci osláv čaká. Podľa slov Square nešlo o jednorázovú záležitosť, takže podobných streamov máme čakať viacej.

Takže čo bolo ohlásené?

Final Fantasy VII Remake Intergrade pre Steam

Len pár hodín od vydania remaku na Steame Square ohlásilo jeho existenciu. Nenaplnili sa tým predpoklady, že PC verzia bude exkluzívna pre Epic Games po celý rok, nakoľko na Steam hra prichádza už po polroku. Aj napriek tomu, že hra nie je úplne najnovšia, Square za ňu aj na Steame pýta ozrutných 79,99 EUR. Našťastie hru momentálne ponúkajú s 29% zľavou, čo mení sumu na znesiteľnejších 56,79 EUR. Hra dostala podporu aj na Steam Deck.

PC verziu sme zrecenzovali minulý rok aj my, a aj keď hra dokáže byť zábavná, nie je to tak celkom trefa do čierneho ako bola pôvodná hra. Obzvlášť technický stav PC verzie by si definitívne zaslúžil vylepšenie.

Updaty pre mobilné hry The First Soldier a Ever Crisis

Square následne zabrúsilo do mobilných vôd, kde ohlásili tretiu sezónu battle royal hry Final Fantasy VII: The First Soldier a následne predviedli nové zábery z free-to-play hry Final Fantasy VII: Ever Crisis, ktorá spojí určité udalosti Final Fantasy VII, Crisis Core: Final Fantasy VII a Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII do jedného epizodického celku. Pôjde o gacha hru.

Ohlásenie Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Ďalšie minúty patrili už skôr leaknutému remasteru Crisis Core: Final Fantasy VII, ktorý vyšiel len na PSP a slúži ako prequel k pôvodnej hre. Remaster nazvaný Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion prinesie vylepšenú grafickú stránku (avšak nie až na úrovni Final Fantasy VII Remake), vylepšené ovládanie a väčšiu prístupnosť hrateľnosti.

Remaster vyjde túto zimu na PC, PS4, PS5, XONE, XSERIES a Nintendo Switch.

Pokračovanie remaku Final Fantasy VII s názvom Final Fantasy VII Rebirth

Žiadne Final Fantasy VII Remake Part 2, to bolo už jasné z konca remaku. Tvorcovia využili šikovný prídavok (duchovia Arbiters of Fate) do originálneho príbehu tak, že druhý diel teraz môže pracovať s úplne novým príbehom a trebárs aj novými postavami - preto ten poditul Rebirth. Tvorcovia vlastne sami vyhlasujú, že hranie a pochopenie príbehu Rebirth bez hrania Remake bude pre hráčov bezproblémové.

Square zároveň upresnilo, že séria remaku bude pozostávať z troch dielov. Prvý je teda Final Fantasy VII Remake, druhý Final Fantasy VII Rebirth a tretí? No, na jeho názov si budeme musieť počkať. Nepochybujeme, že bude začínať na písmeno "R". Resurrection? Reunion? Revival? Hádať môžeme snáď do nekonečna.

Final Fantasy VII Rebirth vyjde na PlayStation 5 v zime 2023.

Zdroj: Square Enix

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk