Predaje PlayStation 5 naberú tempo a prekonajú PS4 už v roku 2024

Predaje PlayStation 5 naberú tempo a prekonajú PS4 už v roku 2024

 

Riziká však existujú.

Prešiel rok a pol od vydania konzol PlayStation 5 a Xbox Series X/S a vo väčšine prípadov ešte stále neexistuje možnosť prísť do kamenného obchodu a kúpiť si ju (s výnimkou Series S). Môže za to globálna čipová kríza vďaka ktorej nemôžu Sony a Microsoft naplniť dopyt zo strany zákazníkov.

Svetlo na konci tunela už však predsa len existuje. Počas biznis brífingu šéf SIE Jim Ryan prezradil, že predaje PlayStation 5 by mali nabrať zvýšené tempo a prekonať tempo predaja PlayStation 4 v roku 2024.

Ako môžeme vidieť v grafe od Sony, v prvom roku sa tesne podarilo predať viac PlayStation 5 konzol ako PlayStation 4 konzol v rovnakom čase po vydaní, no v druhom roku to už až také ružové nebolo a vplyvom čipovej krízy predaje PlayStation 5 zaostali za predchodcom. Sony očakáva ďalšie prehĺbenie rozdielu v tempe predajov, no delta by sa už mala začať znižovať ešte v priebehu roka 2023 a následne v roku 2024 by sa PlayStation 5 opäť mala pýšiť titulom „najrýchlejšie predávaná PlayStation konzola.“

Napriek tomu však existujú riziká. Tie spočívajú napríklad v nedávnych lockdownoch, ktoré prebehli kvôli COVID-19 v Číne a v súčasnosti je taktiež ťažké odhadnúť, aký veľký dopad na výrobu konzol bude mať vojna na Ukrajine, nakoľko Ukrajina je najväčším svetovým vývozcom neónu, ktorý je kľúčový pri výrobe čipov. Sony však robí všetko, čo je ich silách, aby sa situácia vyriešila.

Podľa poslednej finančnej správy predalo Sony do konca marca 2022 19,3 milióna PlayStation 5 konzol.

Zdroj: Sony

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk