Sony chystá na tento rok novú verziu konzoly PlayStation 5

Sony chystá na tento rok novú verziu konzoly PlayStation 5

 

Dočkáme sa aj veľkých zmien?

Zatiaľ čo konzoly Xbox Series X/S sú vo viac-menej nezmenenej podobe už od svojho vydania, tak Sony už vydalo jednu revíziu konzoly PlayStation 5. Tá priniesla doslova odtučňovaciu kúru, kedy Sony zmenšilo veľkosť chladiča konzoly a prinieslo ďalšie optimalizácie.

Zdá sa však, že v Sony sú aj po vydaní tejto revízie zaneprázdnení. O tom, že sa chystá ďalšia revízia sme prvýkrát počuli ešte v máji 2021, kedy sa začalo hovoriť o tom, že nová revízia by mala byť vydaná zároveň so zmenou výrobného procesu APU čipu konzoly PlayStation 5 – ten mal prejsť zo 7nm procesu na 6nm proces, čo by malo priniesť zníženie spotreby a lepšie tepelné vlastnosti čipu.

Vtedy web DigiTimes informoval aj o tom, že Sony v tejto revízii vykoná aj ďalšie zmeny, no čip bude pochopiteľne plne kompatibilný s existujúcim čipom v PlayStation 5 konzolách.

A zdá sa, že táto revízia je už na ceste, aj keď informácie o zmene výrobného procesu zatiaľ nemáme.

V databáze MIC v Japonsku sa totiž objavil registrovaný produkt s označením CFI-1200. Že ide o revíziu PlayStation 5 vieme vďaka tomu, že predchádzajúce revízie konzoly mali označenie CFI-1000 a CFI-1100.

A to, že ide o štandardnú PlayStation 5 konzolu a nie „PlayStation 5 Pro“ vieme vďaka tomu, že Pro verzie konzoly majú vždy kompletne iné modelové číslo (PS4 mala 1000/1100..., PS4 Slim mala 2000/2100... a PS4 Pro mala označenia 7000/7100...).

Kedy sa však táto revízia konzol dostane na trh, to zatiaľ nevieme.  

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk