Podľa Sony bude dopyt po PlayStation 5 prevyšovať ponuku aj v tomto roku

Podľa Sony bude dopyt po PlayStation 5 prevyšovať ponuku aj v tomto roku

 

Stále žiadne konzoly v obchodoch?

Táto generácia konzol nejde podľa plánu spoločnosti Sony. Odhliadnuc od faktu, že sa na ňu doťahuje konkurencia v podobe Microsoftu, tak Sony nevyšiel plán, ktorý si spoločnosť zaumienila na začiatku tejto generácie – tlačiť na pílu v produkcii konzol a vytvoriť si nedostihnuteľný náskok a čo možno najrýchlejšie presunúť zákazníkov na novú generáciu PlayStation konzol.

Lenže do toho prišla pandémia COVID a s tým spojená čipová kríza. Výsledkom toho je, že Sony zďaleka nepredáva toľko konzol ako malo v pláne. Napríklad v poslednom finančnom roku plánovali predať 13,8 milióna PlayStation 5 konzol a predali „iba“ 11,5 milióna.

Výsledkom toho je, že prakticky neexistuje šanca, že by ste vošli do kamenného obchodu a našli na polici PlayStation 5 konzolu – v momente, keď sa naplnia sklady, tak konzoly sú predané.

Sony má však dobré ale aj zlé správy. Tou dobrou je, že situácia by sa mala v najbližšom finančnom roku zlepšiť. Sony totiž odhaduje, že v FY23 predá 18 miliónov konzol. Zlou správou však je, že podľa odhadov Sony ani toto množstvo konzol nepostačí na to, aby sa pokryl súčasný dopyt po konzolách PlayStation 5.

„Máme pocit, že môžeme pokojne získať komponenty potrebné na výrobu 18 miliónov PlayStation 5 konzol. Cítime však, že dopyt je stále vyšší ako toto číslo, takže ak je otázkou, či dokážeme naplniť dopyt po konzolách, tak si myslím, že stále nedokážeme dodať do obchodov dostatok konzol,“ povedal finančné šéf Sony Hiroki Totoki.

„Čo sa týka našich skladov, tak tie sú stále s malým počtom konzol a to platí preto, lebo chceme dodať PlayStation konzoly zákazníkom.“

„Pôvodne sme chceli mať v súčasnosti predaných 22,6 miliónov konzol. Toto množstvo však bolo znížené, pretože sme mali k dispozícii nedostatok komponentov. Pokiaľ ide o obstarávanie komponentov tak sme sa nevzdali a chceme na tom pracovať ďalej. V súčasnosti však môžem bezpečne skonštatovať, že môžeme získať dostatok komponentov na vyrobenie 18 miliónov kusov konzol.“

Aj v prípade, že by sa Sony podarilo splniť cieľ 18 miliónov vyrobených konzol, tak PlayStation 5 bude stále v tempe predajov zaostávať za PlayStation 4. Tá totiž za rovnaké obdobie predala viac ako 40 miliónov konzol, zatiaľ čo Sony v súčasnosti odhaduje predaje na úrovni 37,3 miliónov PlayStation 5 konzol.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk