Veľkou akvizíciou spoločnosti Sony mal byť údajne vydavateľ Square Enix

Veľkou akvizíciou spoločnosti Sony mal byť údajne vydavateľ Square Enix

 

Zatiaľ sa však nič také neudialo.

Sony zatiaľ v roku 2021 urobilo dve akvizície. Najprv v januári kúpili populárne štúdio Bungie a následne v marci kúpili nové štúdio Haven. Tesne po akvizícii Haven sa však z úst „insiderov“ začali šíriť špekulácie o tom, že Sony chystá bombastickú akvizíciu.

Tá však do dnešného dňa ohlásená nebola a správy o nej, ktoré šíril napríklad bývalý redaktor IGN Greg Miller medzitým utíchli. O koho však malo ísť?

Podľa redaktora VentureBeat Jeffa Grubba malo ísť o vydavateľstvo Square Enix. Podľa vlastných slov počul o tejto možnosti, no nemal k dispozícii dostatok dôkazov na to, aby o tom informoval prostredníctvom článku. Nevieme teda, či Sony skutočne rokovalo so Square Enix a dohoda padla, alebo sa udialo niečo iné.

Medzitým sa však v Square Enix udialo niečo úplne iné. Vydavateľ v pondelok oznámil predaj západných štúdií spoločnosti Embracer Group. Mnohí to však berú ako náznak toho, že vydavateľ sa zbavil „zbytočných“ súčastí a zoštíhlil sa pred plánovaným predajom celej spoločnosti a práve Sony by malo byť veľkým záujemcom.

Faktom je, že Sony a Square Enix majú veľmi dobrý vzťah. Sony napríklad zaplatilo tučný balík peňazí na získanie časovej exkluzivity na hru Forspoken. Exkluzívnym je stále aj remake Final Fantasy VII a iba na PlayStation 5 sa pri vydaní ukáže hra Final Fantasy XVI. Navyše, MMORPG hra Final Fantasy XIV je taktiež z konzol dostupná iba na PlayStation. Akvizícia by tak dávala aj celkom zmysel. Otázne však je, či by Sony bolo ochotné zaplatiť viac ako 5 miliárd dolárov za vydavateľa, ktorý nemá v západnej časti sveta prakticky nič.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk