Remake Prince of Persia: Sands of Time bol po zmene štúdia odložený na neurčito

Remake Prince of Persia: Sands of Time bol po zmene štúdia odložený na neurčito

 

Veď je to iba remake!

Ubisoft nezažíva ideálne obdobie. Odhliadnuc od interných problémov prežíva francúzske vydavateľstvo odliv skúsených vývojárov, neúspešne projekty a v posledných týždňoch sa hovorí aj možnom predaji.

A asi nič nereprezentuje nemohúcnosť Ubisoftu lepšie ako remake Prince of Persia: Sands of Time. Projekt, ktorý má za úlohu oživiť kultovú hru z roku 2003 sa totiž stal doslova nočnou morou. Hra bola zadelená neskúseným štúdiám Ubisoft Mumbai a Ubisoft Pune čo vyústilo v predstavenie hry, ktoré hráči zvozili po zem.

To však bolo ešte v septembri 2020. Človek by si bol povedal, že po viac ako roku a pol už hádam Ubisoft spravil hmatateľný pokrok. No zdá sa, že nič také sa nekoná, práve naopak.

Ubisoft totiž vydal verejné vyhlásenie z ktorého sme sa dozvedeli, že hra kompletne mení vývojárske štúdio – vracia sa domov, do štúdia Ubisoft Montreal, teda do štúdia, ktoré pôvodnú hru vytvorilo. Znamená to však aj to, že hra bola odložená na neurčito, pretože Ubisoft Montreal bude musieť vyhodnotiť prácu, ktorú spravili predchádzajúce štúdiá a zistiť, čo ďalej.

„Toto rozhodnutie je dôležitým krokom a tím bude budovať na práci, ktorú vytvorili Ubisoft Pune a Mumbai a určia si čas nevyhnutný na to, aby preskupili rozsah hry a aby poskytli ten najlepší zážitok z tohto remaku klasiky.“

Ak má teda Ubisoft problém s produkciou remaku, tak asi ani nechceme vedieť v akom stave sú originálne hry.

Zdroj: Ubisoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk