Pachter: Ak by bolo Sony rozumné, kúpili by Warner Bros. Games

Pachter: Ak by bolo Sony rozumné, kúpili by Warner Bros. Games

 

Cena však nízka nebude.

Doslova šialené veci sa dejú v hernom priemysle od začiatku roka. Konsolidácia, ktorá sa deje je bezprecedentná a nezdá sa, že by mala skončiť. Zatiaľ čo v januári ohlásilo Take-Two kúpu spoločnosti Zynga, Microsoft kúpil Activision Blizzard a Sony štúdio Bungie tak iba včera oznámila spoločnosť Embracer Group kúpu západných štúdií Square Enix. A to samozrejme nekončíme.

Totižto v piatok sme sa dozvedeli, že nad odpredajom svojej hernej divízie uvažuje aj Warner Bros. Games, ktoré v súčasnosti vlastní hneď niekoľko zaujímavých herných štúdií. A kto by mohol byť záujemcom? Tých určite málo nebude, no podľa analytika Michaela Pachtera by určite malo niečo robiť Sony.

„Myslím si, že ak by bolo Sony rozumné, tak vytvoria dohodu ohľadom štúdií Warner Bros. Interactive. No Warner Bros. Interactive nie je hodné plnej sumy bez práva na využívanie DC značiek. Takže otvorená otázka Warner Bros. by bola, či sú ochotní naviazať fixný poplatok na licencie...5 miliónov ročne, 50 miliónov ročne...nejaké číslo, ktoré je zvládnuteľné a taktiež aby sa zaviazali na predlžovanie týchto licencií.“

„Keď nemôžete pracovať na značkách ako Lord of the Rings, Harry Potter a DC, tak nemá veľký zmysel kupovať Warner Bros. Interactive. Tieto značky sú veľmi populárne. Viete... ako Mortal Kombat a Injustice, no Injustice má DC postavy. No oni sú asi jediní o ktorých viem, že sú dostatočne veľkí a dostupní na predaj.“

Práve licencie sú najväčším kameňom úrazu pri snahe Warner Bros. predať svoje herné štúdiá. Warner Bros. Montreal totiž pracuje na Gotham Knights, Rocksteady na Suicide Squad, Monolith na Wonder Woman a Avalanche na Hogwarts Legacy a to sú všetko hry na ktoré potrebujete licenciu od Warner Bros. A za licencie sa väčšinou platí pri každom predanom kuse hry a to môže byť veľký problém.

Keď sa objavili prvé správy o predaji hernej divízie Warner Bros. ešte v roku 2020, tak sa hovorilo o tom, že vlastník za štúdiá žiada 4,5 miliardy dolárov a nepochybujeme o tom, že vzhľadom na súčasné akvizičné šialenstvo išla cena medzičasom hore.

Uvidíme teda, kto sa odhodlá ku kúpe štúdií Warner Bros. a či to náhodou nebude práve Sony.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk