VRR na PlayStation 5 pôsobivo zvyšuje framerate v niektorých hrách

VRR na PlayStation 5 pôsobivo zvyšuje framerate v niektorých hrách

 

Prvé testy to dokazujú.

Sony konečne implementovalo podporu VRR na konzole PlayStation 5 a ak teda máte displej s podporou VRR tak si môžete vychutnávať hranie vo vyšších frameratoch bez tearingu a frame-pacing problémov.

A ako veľmi pomáha VRR, to nám ukázala prvá analýza užívateľa El Analista De Bits, ktorý sa pozrel na to, akú výkonnostnú výhodu ponúkajú hry s aktivovaným VRR.

Prvou hrou, ktorú zanalyzoval je Marvel’s Spider-Man Remastered a tam sú výsledky naozaj pôsobivé. Aktivácia VRR v RT Performance móde zdvihne framerate z uzamknutých 60 na niekedy aj viac ako 90FPS. Pri Fidelity móde zas môžete očakávať zvýšenie z 30FPS na 50-60FPS.

Miles Morales je na tom podobne. Performance mód alebo RT Performance mód vo VRR zdvihnú framerate na úroveň 70FPS.

Ešte lepšie je na tom hra Ratchet & Clank Rift Apart, kde s aktivovaným VRR v RT Performance móde môžete dosiahnuť až 110FPS a Fidelity mód vám v niektorých momentoch zdvojnásobí framerate z 30FPS na 60FPS.

Veľkou pomocou je VRR aj v hre Resident Evil: Village. Tam síce v Performance móde nezvyšuje framerate, no vyhladí prepady zo 60FPS nižšie a hra sa tak javí oveľa plynulejšie. Pomoc poskytuje VRR aj hre Devil May Cry V Special Edition kde Graphics mód môže dosiahnuť až 80FPS a RT Peformance mód až 120FPS.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk