Final Fantasy XVI je údajne v záverečných štádiách vývoja

Final Fantasy XVI je údajne v záverečných štádiách vývoja

 

COVID dôvody pominuli.

Producent Final Fantasy XVI Naoki Jošida v rozhovore pre magazín Uniqlo v Japonsku prezradil, že vývoj hry je už v záverečných štádiách. Žiadne ďalšie detaily, čo „záverečné štádiá vývoja“ znamenajú však neprezradil a stále tak nevieme, či sa hry dočkáme ešte v priebehu roka 2022: "Final Fantasy XVI cieli integráciu príbehu a herného zážitku do hry pre jedného hráča. To robí príbeh viac pohlcujúcim, pretože Final Fantasy XVI sa zameriava na individuálny zážitok."

Square Enix ešte koncom decembra 2021 oznámil, že COVID-19 spôsobil odklady pri vývoji hry, ktoré znamenali posun prác o pol roka. Taktiež prezradili, že viac detailov o hre sa dozvieme na jar, no zatiaľ k predstaveniu týchto detailov nedošlo.

Final Fantasy XVI bol predstavený v septembri 2020 na PlayStation 5 Showcase podujatí, no Square Enix sa odvtedy zdráha poskytnúť viac detailov o hre. Hra bola ohlásená pre konzolu PlayStation 5 a úvodné správy o vydaní aj na PC boli vydavateľstvom popreté. Hra je tak v súčasnosti stavaná v pozícii časovej PlayStation 5 exkluzivity.

Zdroj: VGC
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk