Pokračovanie Jedi: Fallen Order údajne vynechá staré konzoly

Pokračovanie Jedi: Fallen Order údajne vynechá staré konzoly

 

„Next-gen only.“

Už o niekoľko dní by sme sa mali údajne dočkať oficiálneho ohlásenia pokračovania hry Star Wars Jedi: Fallen Order. K nemu by malo dôjsť počas „Star Wars dňa,“ ktorý je už štandardne každoročne 4. mája. Zdá sa však, že konzoloví hráči na jej zahranie budú potrebovať PlayStation 5 alebo Xbox Series X/S konzoly.

Prezradil to redaktor VentureBeat Jeff Grubb s tým, že hra cielene vynechá konzoly Xbox One a PlayStation 4, čo asi nepoteší tých, ktorí by si hru chceli zahrať, no nevedia sa dostať k next-gen konzole bez toho, aby zaplatili skalperom masívnu maržu. Okrem nových konzol príde hra aj na PC.

Zdá sa teda, že Electronic Arts už plne prešlo na vývoj next-gen hier. Nedávno sme sa totiž dozvedeli, že aj nová Need for Speed hra je cielená iba pre Xbox Series X/S a PlayStation 5 konzoly a už dávnejšie vieme, že aj remake Dead Space je označený ako „next-gen only“ hra. Predpokladáme však, že športové hry vydavateľstva budú ešte rok či dva vychádzať aj na hardvéri, ktorý tento rok oslávi deväť rokov.

Vývoj pokračovanie Jedi: Fallen Order má na starosti opäť štúdio Respawn a hry by sme sa mali dočkať buď koncom tohto roka alebo začiatkom toho budúceho.  

Zdroj: Bespin Bulletin

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk