Electronic Arts premenuje svoju futbalovú sériu FIFA

Electronic Arts premenuje svoju futbalovú sériu FIFA

 

Všetko k tomu smeruje.

Ako sme vás už niekoľkokrát informovali, vydavateľstvo Electronic Arts a organizácia FIFA sa poškriepili kvôli licenčným platbám za používanie názvu FIFA a všetkých licencií, ktoré s tým súvisia. A nejde o malé peniaze – organizácia FIFA žiadala od Electronic Arts 2,5 miliardy za desaťročné obdobie, čo sa EA zdráhalo zaplatiť a v poslednej dobe sa nahlas hovorilo o tom, že futbalové hry od tohto vydavateľstva už neponesú názov FIFA.

A tento scenár sa zdá čoraz viac pravdepodobný. Andrew Wilson už interne zosmiešňoval význam slova FIFA a označil to za „iba štyri písmená“ a taktiež prezradil, že odtrhnutie od oficiálnej FIFA licencie by umožnilo vydavateľstvu viac experimentovať zo sériou.  

Spoločnosť EA si nechala zaregistrovať ochrannú známku na názov EA Sports FC (Football Club) ešte v minulom roku a redaktor VentureBeat Jeff Grubb tvrdí, že práve tento názov ponesú futbalové hry od Electronic Arts v budúcnosti. EA chce pochopiteľne väčší kúsok podielu z predajov svojich hier a eliminácia licenčných poplatkov smerujúca organizácii FIFA k tomu určite prispeje.

Pre hráčov to však okrem zmeny názvu veľa zmien neprinesie. Oficiálna FIFA licencia totiž neprichádza s licenciami jednotlivých líg, tímov a hráčov – tie si EA vyjednáva samostatne s asociáciami a preto by sme sa nemali báť ich absencie v budúcnosti.

Je však dosť možné, že futbalovej sérii od EA Sports vyrastie nečakaná konkurencia. Organizácia FIFA si totiž aktualizovala ochrannú známku svojho názvu o možnosť vytvárať vlastné videohry. Grubb špekuluje, že futbalová organizácia zvažuje o tom, že bude tvoriť svoju vlastnú futbalovú sériu a to outsourcingom vývoja niektorému z herných štúdií. Či sa to aj niekedy stane, je zatiaľ otázne.

Zrejmé je však to, že dlhoročná spolupráca medzi Electronic Arts a organizáciou FIFA sa končí a futbalové hry od EA budeme poznať pod názov EA Sports FC. Vzhľadom na platnosť zmluvy sa však predpokladá, že v tomto roku sa dočkáme poslednej hry so starým názvom – FIFA 23.

Zdroj: VentureBeat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk