PlayStation 3 trofeje opäť posilnili špekulácie o príchode spätnej kompatibility

PlayStation 3 trofeje opäť posilnili špekulácie o príchode spätnej kompatibility

 

Spartacus prichádza.

Po zverejnení obsahu patentu architekta PlayStation konzol Marka Cernyho s názvom „backward compatibility through the use of spoof clock and fine grain frequency control“ sa neustále šíria internetom „zaručené informácie,“ že Sony plánuje priniesť do PlayStation 5 spätnú kompatibilitu starších generácií konzol PlayStation.

A tieto špekulácie určite neutíchli po včerajšej udalosti na PlayStation Network. Práve naopak. V istý moment totiž z PlayStation Network zmizli PlayStation 4 trofeje alebo ukazovali 0% a namiesto toho sa v profiloch hráčov objavili PlayStation 3 hry. Iba natívne PlayStation 5 hry sa javili v správnych parametroch.

Tento problém však bol po niekoľkých hodinách napravený, no to už nezastavilo užívateľov, ktorí poukazujú na fakt, že Sony na pozadí upravuje systémy konzoly a pripravuje ju na príchod spätnej kompatibility.

K tomu musíme prirátať aj fakt, že počas minulého týždňa sa na PlayStation 5 Store začali objavovať PS3 hry ako Dead or Alive 5, Bejeweled, Prince of Persia The Forgotten Sands s cenovkou.

Ak teda Sony plánuje priniesť spätnú kompatibilitu do svojej novej konzoly, tak nepochybujeme o tom, že táto skutočnosť bude svetu predstavená spolu s ohlásením „Game Pass konkurenta,“ ktorý má pracovné označenie Spartacus a jeho ohlásenia čakáme v úvodných mesiacoch 2022.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk