Sony si už pripravuje pôdu na predstavenie svojho konkurenta pre Xbox Game Pass

Sony si už pripravuje pôdu na predstavenie svojho konkurenta pre Xbox Game Pass

 

Prvé kroky.

V decembri sme vás informovali, že Sony už varí svojho konkurenta služby Xbox Game Pass a táto ich snaha má pracovné označenie Spartacus. Táto služba by mala byť efektívne rebrandingom ich nie veľmi úspešnej predplatenej služby PlayStation Now, ktorá by sa mala po novom spojiť so službou PlayStation Plus do trojúrovňovej služby.

Prvá úroveň by mala poskytovať tradičné PlayStation Plus, druhá úroveň PlayStation Plus + knižnicu hier na hranie a tretia úroveň by mala poskytnúť PlayStation Plus + knižnicu hier na hranie + prístup k hrám zo starých PlayStation konzol. Na to, že tam uvidíte PlayStation first-party hry ako v je to v prípade XGS hier a Xbox Game Pass služby však zabudnite.

Vyzerá to však tak, že informácie o tejto službe sú naozaj pravdivé. Aj keď Sony zatiaľ nič oficiálne neohlásilo, tak prikázalo retail obchodom v UK, aby ukončili predaj voucherov pre službu PlayStation Now a to k 19. januáru 2022.

Prezradila to interná správa zamestnancom reťazca Game: „Obchody majú čas do konca 19. januára aby odstránili všetky stánky a EDS karty zo všetkých oblastí, kam majú prístup zákazníci a aby aktualizovali svoje digitálne systémy s prichádzajúcim komerčným updatom.“

Navyše, redaktor Bloomberg Jason Schreier prezradil, že podobný príkaz prišiel už pred niekoľkými týždňami v amerických obchodoch a taktiež potvrdil, že tento príkaz súvisí práve so službou Spartacus.

Podľa dostupných informácií nám Sony predstaví a spustí Spartacus počas prvých troch mesiacov 2022.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk