EA údajne odmietlo návrh DICE na vytvorenie Star Wars: Battlefront 3

EA údajne odmietlo návrh DICE na vytvorenie Star Wars: Battlefront 3

 

Prekliata trojka...

Aj keď Star Wars: Battlefront II bol pri vydaní obrovským fiaskom, tak postupom času štúdio DICE spravilo z hry veľmi solídnu a zábavnú hru z populárneho sveta Star Wars. A hlavne, hra bola kritizovaná kvôli monetizácii, čo je maslo na hlave EA, nie štúdia DICE.

Každopádne, očakávalo sa, že po dokončení Battlefield 2042 sa štúdio DICE pustí do vývoja Battlefront 3, no podľa insidera Toma Hendersona to tak nie je a vedenie EA odmietlo návrh štúdia DICE na vývoj tretieho pokračovania.

Dôvodom sú, ako tradične, peniaze. EA totiž platí Disney z každej predanej kópie hry licenčný poplatok a podľa nemenovaného vývojára zo štúdia DICE by hra „musela predať o 20% viac kópií, aby zarobila rovnaké množstvo peňazí,“ ako Battlefield.

EA a tak s DICE sústredí na novú Battlefield hru, ktorá by mohla prísť veľmi skoro po vydaní Battlefield 2042 – podľa Hendersona už v roku 2023.

Traja hlavní vývojári Battlefrontu v posledných mesiacoch opustilo DICE – Dennis Bränvall ako šéf vývoja, Christian Johannesé ako dizajnér hrateľnosti a Guillaume Mroz ako dizajnér hrdinských postáv.

Ak ste však nešťastní, tak vedzte, že EA údajne stále vyvíja dvojicu príbehových hier zo Star Wars sveta, pričom jednou z nich je pravdepodobne pokračovanie Jedi Fallen Order.

Je to však celkom zaujímavé. Pôvodná Battlefront séria od štúdia Pandemic sa totiž taktiež nikdy nedočkala trojky. Jednotka vyšla v roku 2004 a dvojka v roku 2005 a vývoj trojky v podaní Free Radical Design bol zastavený tesne pred vydaním v roku 2008.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk