Chystá sa remaster GTA IV?: Take-Two už ide po krku moderom hry

Chystá sa remaster GTA IV?: Take-Two už ide po krku moderom hry

 

Príbeh sa opakuje.

Oficiálne predstavenie GTA trilógie sprevádzali mesiace špekulácií a taktiež aj DMCA útoky spoločnosti Take-Two na užívateľské mody hier GTA III, Vice City a San Andreas. Išlo o cynické korporátne zásahy, ktoré zrušili roky práce moderov iba preto, aby mala spoločnosť voľnú cestu k vydaniu svojej vlastnej kolekcie...ktorá dopadla katastrofálne.

A pomaly máme deja vu. Zatiaľ čo hráči hlasno kritizujú Rockstar a Take-Two za odfláknutý remaster, tak vydavateľstvo presunulo svoju pozornosť na moderov hry GTA IV. Vývojárov LibertyCity modu totiž kontaktovalo Take-Two so žiadosťou o stiahnutie modov:

  • GTA Advance PC Port Beta 2
  • The Lost and Damned Unlocked for GTA 4
  • GTA IV EFLC The Lost And Damned (65%)

A zďaleka nie sú jediní. Mnohé moderské skupiny hlásia žiadosti o stiahnutie svojej práce pod hrozbou žaloby a ďalšie moderské skupiny na žiadosť Take-Two čakajú. Je teda zrejmé, že Take-Two používa rovnakú taktiku, ako predtým – vypratať trh, aby mohli hráčom následne predať svoju vlastnú verziu remasteru GTA IV. Boli by sme teda veľmi prekvapení, keby sme sa o rok o takomto čase nestretli s vydanou hrou GTA IV: Remastered. Akurát dúfame, že to dopadne lepšie, ako katastrofa s názvom GTA: The Trilogy – Remastered.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk