Call of Duty: Modern Warfare 2 prinesie systém morálky do kampane a nový mód

Call of Duty: Modern Warfare 2 prinesie systém morálky do kampane a nový mód

 

Opäť nastal čas na špekulácie.

Je celkom paradoxné, že ešte sme sa nedočkali ani vydania Call of Duty Vanguard a už sa rozpráva o tom budúcoročnom pokračovaní série. To má totiž priniesť druhý diel reštartovanej Modern Warfare série pod taktovkou štúdia Infinity Ward. A podľa leakera Toma Hendersona, ktorý nám skvelo zvestoval správne informácie o Vanguard sú plány Infinity Ward s Modern Warfare 2 ambiciózne.

Okrem neho sa na leakoch podieľal aj užívateľ RalphsValve, ktorý taktiež v minulosti priniesol leaky o Call of Duty, ktoré sa ukázali ako pravdivé. Podľa nich má byť kampaň Modern Warfare 2 „drsná a neúprosná,“ pričom vývojári čerpali inšpiráciu s filmov Sicario či Traffic. V kampani by sme mali bojovať proti drogovým kartelom v Kolumbii, pričom hra poskytne „morálny kompas,“ ktorý bude ovplyvnený rozhodnutiami hráča a bude mať vplyv aj na koniec hry.

Vývojári si taktiež dávajú záležať na realistické zobrazenie straty končatín pri prestrelkách a nepriatelia napríklad budú pri strelných poraneniach aplikovať tlak na ranu, aby zastavili krvácanie. Realizmus dodá aj postava hráča, ktorá bude reagovať na dianie naokolo. Počas sekvencie, kedy vás prepadnú nepriatelia v aute bude vaša postava otrasená a bude mať problémy zasunúť zásobník do zbrane atď.

Hra taktiež prinesie mechaniku, vďaka ktorej sa budú zbrane zasekávať.

Podľa Hendersona má Modern Warfare 2 kódové označenie Project Cortez a okrem kampane prinesie aj tradičný multiplayer, no okrem toho aj tretí, nikdy nevidený mód v sérii Call of Duty. Tým tretím módom by malo byť niečo na štýl nedávno predstaveného Hazard Zone módu pre Battlefield 2042, ktorý bude kombinovať PvE a PvP boje. A fanúšikova free-to-play Warzone módu sa môžu tešiť, že spolu s Modern Warfare 2 príde aj úplne nová mapa do Battle Royale časti hry.

Call of Duty Modern Warfare očakávame koncom budúceho roka na PC a konzoly.  

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk