Gran Turismo 7 ponúkne ray tracing iba v záznamoch a nutnosť online pripojenia je odôvodnená cheatermi

Gran Turismo 7 ponúkne ray tracing iba v záznamoch a nutnosť online pripojenia je odôvodnená cheatermi

 

Polyphony vysvetľuje.

Teraz keď už vieme finálny dátum vydania hry Gran Turismo 7, tak sa štúdio Polyphony Digital rozhovorilo ústami kreatívneho šéfa Kazunoriho Jamaučiho o jednotlivých detailoch chystanej siedmej časti legendárnej série.

V prvom rade však Jamauči potvrdil to o čom sme tento týždeň informovali. Že hru si bez pripojenia na internet nezahráte. Kreatívny šéf to v rozhovore pre Eurogamer odôvodnil prevenciou voči cheaterom: „...je to preto, aby sme zabránili cheaterom v modifikácii svojich uložených pozícii a tak hra vyžaduje online pripojenie. To je potrebné pre kampaň a jediný mód, ktorý online pripojenie vyžadovať nebude bude Arcade mód, pretože ten nemá žiaden vplyv na uložené pozície. No všetko, čo má niečo dočinenia s uloženými pozíciami bude vyžadovať online pripojenie. Takže aj niečo ako polepy na autá, pretože tie sa sťahujú zo serverov.“

Taktiež sme sa dozvedeli, že podobne ako Forza Horizon 5, aj Gran Turismo 7 bude podporovať ray tracing iba vo vybraných módoch. V prípade GéTéčka to bude iba v záznamoch pretekov a v garáži pri prehliadaní áut. A samozrejme, ray tracing bude dostupný iba na PlayStation 5.

Gran Turismo 7 bude podporovať real-time simuláciu počasia a obdobia dňa a hráči sa môžu tešiť na vylepšený model poškodenia áut z Gran Turismo Sport. Potvrdil taktiež aj cross-play medzi PlayStation 4 a PlayStation 5 verziou hry, no odmietol okomentovať, či bude hra podporovať PlayStation VR novej generácie.

Sedmička sa čo sa kampane týka snaží vrátiť ku koreňom série a hráči sa budú môcť vybrať „unikátnymi cestami, aby získali skúsenosti po svetovej mape.“ Kampaň by mala byť dizajnovaná tak, aby splnila želania dlhoročných fanúšikov. Okrem návratu kampane GT sa do série vrátia aj klasické okruhy ako Trial Mountain a High-Speed Ring.

Gran Turismo 7 príde 4. marca 2022 na PlayStation 5 a PlayStation 4. 

Zdroj: Eurogamer
 
 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk