Sony plánuje pri PlayStation VR 2 ponúknuť podstatne viac "AAA hier"

Sony plánuje pri PlayStation VR 2 ponúknuť podstatne viac "AAA hier"

 

Vyplýva to z diskusie za zatvorenými dverami.

Sony začiatkom tohto týždňa usporiadala 90-minútový vývojársky summit za zatvorenými dverami pre potenciálnych vývojárov PSVR 2. Japonská spoločnosť sa údajne chce "odkloniť od zaužívaných zážitkov pre VR a zamerať sa viac na AAA tituly konzolovej kvality". To by znamenalo, že všetky hlavné tituly by boli vybavené voliteľnou podporou pre VR, podobne ako Hitman 3 či No Man's Sky. Jednoducho povedané chcú, aby si hráči pri uvedení hier na trh mohli stiahnuť buď bežnú, alebo VR verziu.

Spoločnosť Sony údajne podrobne opísala rôzne špecifikácie nového headsetu PSVR s kódovým označením NGVR (next-gen VR) vrátane už skôr uniknutého rozlíšenia 4000 × 2080 pixelov (2000 × 2040 na oko). YouTube kanál PSVR Without Parole, ktorý stojí za hore uvedenými informáciami tiež tvrdí, že headset využíva HDR OLED displej a má zorné pole 110 stupňov, čo je o 10 stupňov viac ako pôvodný PSVR a o 20 stupňov viac ako Quest 2.

"Hardvér je schopný flexibilného škálovania rozlíšenia, ktoré sústreďuje zdroje vykresľovania na oblasť zaostrenia hráča, čo by sa nemalo zamieňať s foveated renderingom, pretože ide o samostatný proces..., keď skombinujete FSR a foveated rendering, výrazne sa zníži zaťaženie zdrojov PlayStation 5. Tieto techniky spolu s niekoľkými ďalšími, o ktorých sa zatiaľ príliš nehovorilo, pomôžu hrám pre PSVR 2 vyzerať oveľa lepšie" , spresňuje kanál PSVR Without Parole.

Okrem už skôr potvrdených adaptívnych triggerov budú PSVR 2 ovládače obsahovať aj kapacitné dotykové senzory pre palec, ukazovák a prostredník a ovládače vraj dokážu sledovať, ako ďaleko od senzorov sú prsty hráča. Spoločnosť Sony údajne plánuje vydať PSVR 2 koncom roka 2022 a PSVR Without Parole tvrdí, že podrobnosti o uvedení na trh budú odhalené začiatkom budúceho roka.

Zdroj: videogameschronicle.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk