Sony vyrobí do marca sľúbený počet PS5 konzol a diskové verzie sa už predávajú so ziskom

Sony vyrobí do marca sľúbený počet PS5 konzol a diskové verzie sa už predávajú so ziskom

 

PlayStation 3 sa neopakuje.

Počas konferenčného hovoru s investormi prezradil finančný šéf Sony Hiroki Totoki, že disková verzia PlayStation 5 konzol sa už nepredáva so stratou a na každom predanom kuse teda Sony získa nejaké drobné. O konkrétnych sumách však Totoki nehovoril. PlayStation 5 sa oficiálne predáva za 499€ a nová konzola Sony stihla pokryť náklady na výrobu iba 8 mesiacov po začiatku predaja.

Tento fakt však určite neplatí pre PlayStation 5 Digital Edition. Tá sa totiž predáva za 399€ a nakoľko cena Blu-ray mechaniky je približne 20€, tak ju Sony ešte nepochybne naďalej dotuje. V tomto prípade to však spoločnosti asi až tak vadiť nebude, pretože pri tejto konzole uzamknú zákazníka do digitálneho ekosystému, ktorý produkuje oveľa väčšie marže.

Sony tak pokračuje v trende, ktorý stanovila s konzolou PlayStation 4, ktorá sa predávala so ziskom už 6 mesiacov po svojom uvedení na trh a neopakuje sa tak nočná mora s názvom PlayStation 3, ktorej trvalo niekoľko rokov, pokiaľ Sony na predaji tejto konzoly zarábalo.

Totoki taktiež prezradil, že sa im podarí dodržať sľub ohľadom dodávok nových PlayStation 5 konzol. Sony sa totiž podarilo zabezpečiť dodávky komponentov potrebných na výrobu konzol v takom množstve, že do konca finančného roka (ten končí v 31. marca 2022) stihnú vyrobiť ešte 12 miliónov konzol, čím by sa celkové množstvo dodaných PlayStation 5 za jeden finančný rok malo dostať na sľúbených 14,8 milióna: „Nedostatok polovodičov mal vplyv na mnohé oblasti a cez rôznymi spôsobmi sme sa snažili reagovať. Pre PlayStation 5 máme cieľ predať určitý počet konzol do konca finančného roka a podarilo sa nám zabezpečiť dostatok čipov na to, aby sme tento cieľ splnili.“

Celkovo tak Sony očakáva, že do konca marca 2022 bude mať predaných 22,6 milióna PlayStation 5 konzol čím by boli predaje naďalej pred tempom predaja PlayStation 4, ktorá v rovnakom období po vydaní predala 22,4 milióna konzol.

Zároveň je však taktiež zrejmé, že skalperi si ešte niekoľko mesiacov môžu užívať predaj PlayStation 5 konzol so solídnou maržou. Tempo výroby PlayStation 5 by sa totiž malo zlepšiť až v FY2022, ktorý sa začína v apríli 2022 a končí v marci 2023.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk