Nový model PlayStation 5 prešiel očistnou kúrou a zhodil niekoľko sto gramov

Nový model PlayStation 5 prešiel očistnou kúrou a zhodil niekoľko sto gramov

 

Výrazné zmeny však neočakávajte.

Ak ste trpezlivý čakateľ na nové konzoly, tak často takíto hráči sú často odmenení niečím navyše. Buď je to nižšia kúpna cena konzoly, alebo fakt, že je k dispozícii revízia, ktorá odstráni pôvodné problémy hardvéru.

A zdá sa, že pri konzole PlayStation 5 prišla revízia celkom skoro. Oficiálny produktový manuál konzoly v Japonsku totiž prezradil, že PlayStation 5 Digital Edition sa dočkala prvej revízie, ktorá má označenie CFI-1100B. Pôvodná verzia konzoly mala označenie CFI-1000B.

A aj keď v špecifikáciách konzoly nie sú pochopiteľne uvedené žiadne zmeny (stále je tam 8-jadrový Zen procesor s variabilným taktom, 10TFLOP RDNA2 grafický čip, 16GB GDDR6 pamätí a 825GB pevného disku), tak predsa len konzola prešla výraznou zoštíhľovacou kúrou.

Hmotnosť konzoly bola totiž znížená o 300g z 3,9 na 3,6kg. Sony taktiež zmenilo skrutku, ktorá je pribaľovaná ku konzole na upevnenie stojanu. Čo sa však zmenilo v štruktúre samotnej konzoly nám asi ukážu až odvážlivci, ktorí ju rozoberú. 

Táto revízia sa zatiaľ týka iba verzie konzoly bez Blu-Ray mechaniky, no predpokladáme, že už čoskoro by sa mohla objaviť aj v štandardnej verzii.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk