Časová PlayStation 5 exkluzivita GhostWire: Tokyo odložená na rok 2022

Časová PlayStation 5 exkluzivita GhostWire: Tokyo odložená na rok 2022

 

Očakávané sa stalo skutočnosťou.

Toto asi nijak inak dopadnúť nemohlo. Japonské štúdio Tango Gameworks, ktoré už ako súčasť vydavateľstva Bethesda dnes patrí Microsoftu oznámilo na svojom Twitter účte, že ich chystaná PlayStation 5 časová exkluzivita GhostWire: Tokyo bola oficiálne odložená na rok 2022.

Rovnako, ako pri mnohých odkladoch hier v tomto roku, tak aj v tomto prípade sú ako hlavné dôvody pandémia COVID-19 a jej dopad na fyzické a duševné zdravie vývojárov, ktoré je prvoradé a to samozrejme spomalilo vývoj. Zároveň chce štúdio dodať hru v čo najvyššej možnej kvalite a odklad bol tak jediným riešením.

Tento odklad však určite nie je prekvapením. Napriek tomu, že hra mala ešte do včerajšieho dňa prísť ešte v roku 2021 sme o nej nič nepočuli už od júna minulého roka a neexistujúci marketing sám o sebe hovoril o tom, že hra v tomto roku nebude vydaná. Teraz to už máme aj definitívne potvrdené.

Napriek tomu, že Tango Gameworks už patrí Microsoftu, tak je GhostWire: Tokyo časovou exkluzivitou na PlayStation 5, nakoľko kontrakt bol uzatvorený ešte pred dokončením akvizície. Exkluzivita by tak mala trvať rok, takže na Xbox Series X/S sa hra objaví najskôr v roku 2023. Spolu s PlayStation 5 verziou je však plánované vydanie PC verzie hry.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk