Pred cheatermi už čoskoro nebudú uchránení ani konzoloví hráči

Pred cheatermi už čoskoro nebudú uchránení ani konzoloví hráči

 

Údajne.

Zatiaľ čo vývojári majú často hlavy v smútku z PC hrania kvôli veľkému množstvu cheaterov a hackerov (stačí sa spýtať tvorcov Call of Duty Warzone), tak konzoly sú v tomto ohľade zemou zasľúbenou. Síce občas natrafíte na hráčov, ktorí obchádzajú pravidlá (pripájanie klávesnice a myši tak, aby si systém myslel, že je pripojený gamepad), no aimbotov, wallhacky a podobne tam nenájdete.

No táto doba blaha sa možno čoskoro skončí. Anti-cheaterská skupina ACPD totiž informuje o tom, že na „trhu“ sa objavil nový produkt, ktorý používa PC passthrough cez capture kartu, ktoré obchádzajú zabezpečenia konzol. Týmto spôsobom sa do konzol nepriamo dostane softvér, ktorý dokáže za pomoci machine learningu analyzovať hru a to, čo sa deje na obrazovke a následne aktivovať funkcie ako auto aim alebo auto shoot.

„Cheatovací softvér používa machine learning a posiela vstupy do vášho ovládača v momente, keď uvidí cieľ pri boji. Toto je aim assist, no viac sofistikovaný, pretože na jeho fungovanie nemusíte robiť prakticky nič okrem mierenia do približnej oblasti, kde sa nachádza protivník a ML spraví všetko ostatné za vás.“

ACPD tvrdí, že táto metóda cheatovania sa dá detekovať a nástroje na jeho detekciu majú k dispozícii Sony a aj Microsoft, no ide o oveľa komplikovanejšiu metódu detekcie, ako v prípade klasických cheatov. Tento systém však robí celý proces cheatovania na konzolách možným a relatívne dostupným. Navyše, podľa tvorcov tohto softvéru sa dá použiť na ľubovoľnú hru. Či sa však rozšíri, to zatiaľ zostáva otázne.

Zdroj: Twitter

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk