Šéf PlayStation podporuje to, aby vývojári pridávali cross-play do svojich hier

Šéf PlayStation podporuje to, aby vývojári pridávali cross-play do svojich hier

 

Určite?

Zatiaľ čo Microsoft a Nintendo už dlho razia cestu cross-playu, tak Sony kládlo jednou prekážku za druhou. Napriek tomu však šéf PlayStation Jim Ryan v rozhovore pre Axios prezradil, že chce viac cross-play hier.

Podľa vlastných slov „podporujú cross-play a motivujú vývojárov, aby ho implementovali,“ a počet hier s podporou cross-playu bude údajne rásť. Zároveň prezradil, že ich podmienky pre cross-play sú konzistentné naprieč herným priemyslom.

Totižto, počas súdneho sporu Epic vs. Apple sa kvôli zverejneniu interných dokumentov zistilo, že Sony bolo veľmi dlhú dobu výrazne proti podpore cross-playu a svoje podmienky uvoľnilo až vtedy, keď technicky prinútilo vývojárov podpísať klauzulu, ktorá by zabezpečila pre Sony „odškodné“ za používanie cross-playu. Tim Sweeney, šéf Epic Games pred súdom povedal, že Sony je jedinou firmou, ktorá si necháva účtovať za podporu cross-playu, čo je v rozpore s tým, čo pre Axios povedal Jim Ryan.

Nedávno bolo štúdio Gearbox nútené odstrániť cross-play z PlayStation 4/5 verzie hry Borderlands 3 na žiadosť vydavateľa hry, Take-Two, pričom dôvod k tomuto kroku je údajne práve poplatok za používanie cross-playu, ktorý si účtuje Sony.

Ale technicky do zmysel dáva. Ryan chce, aby vývojári implementovali do hier cross-play, čo na oplátku prinesie viac peňazí pre Sony.

Zdroj: Axios

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk