Sony si patentovalo technológiu na zlepšenie odozvy pri cloud hraní

Sony si patentovalo technológiu na zlepšenie odozvy pri cloud hraní

 

Už aj ty, Sony?

Napriek tomu, že Sony má svoju streamovaciu službu PlayStation Now už dlhé roky, tak nikdy sa jej nevenovala až taká pozornosť, ako by si možno zaslúžila. Budúcnosť je však určite aj o cloud hraní a aj keď spoločnosti Google zatiaľ Stadia veľmi nevychádza, tak to neodradzuje ani Microsoft a ani Sony.

Sony nám síce neprezradilo aké plány s PlayStation Now má počas PlayStation 5 generácie má, no nedávny patent naznačuje, že sa chystajú veľké zlepšenia. Tento patent má názov Edge Compute Proxy for Cloud Gaming and 5G a zjednodušene ide o technológiu, ktorá má za úlohu znížiť odozvu pri hraní cloud hier cez PlayStation Now.

Súčasťou patentu je „metóda, ktorá obsahuje tieto operácie: spracovávanie cloud videohry v datacentrách; streamovanie videa generovaného hrou v cloude cez pripojenie zariadenia klienta; nasadenie „gaming proxy“ do edge computing v blízkosti klientskeho zariadenia; pričom cloudový herný server ukladá video do vyrovnávacej pamäte a opätovne prenáša stratené pakety do klientskeho zariadenia.“

Je teda dosť možné, že už čoskoro sa PlayStation Now dočká výrazného upgradu a pevne veríme, že nebude trvať dlho a služba bude konečne dostupná aj u nás. PlayStation Now má momentálne 2,2 milióna predplatiteľov.

Zdroj: Wipo

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk