Call of Duty zničil ďalšie kreatívne štúdio: Tvorcovia Spyra pomáhajú s Warzone

Call of Duty zničil ďalšie kreatívne štúdio: Tvorcovia Spyra pomáhajú s Warzone

 

Smutný osud.

Séria Call of Duty doslova revitalizovala svoju popularitu s príchodom Call of Duty: Modern Warfare v roku 2019 a prináša Activisionu stovky miliónov dolárov. A Activision určite neplánuje zaspať na vavrínoch, aj keď spôsob, ako sa rozhodol podporovať svoju sériu je viac ako podivný.

Štúdio Toys for Bob totiž oznámilo, že sa stalo podporným štúdiom pre sériu Call of Duty a podieľali sa na príprave tretej sezóny Call of Duty Warzone. A ak sa pýtate, aké štúdio je Toys for Bob, tak ide o tvorcov remasteru Spyro The Dragon trilógie. O štúdiu sa špekulovalo, že pracuje na novej hre v sérii, no tieto špekulácie môžeme asi nateraz odložiť.

Bohužiaľ, Call of Duty zarába viac, ako Spyro a z hľadiska čísel toto rozhodnutie dáva zmysel. Akurát je smutné vidieť štúdio, ktoré vytvorilo skvelý remake klasiky, ako sa podieľa na obsahu pre nové Call of Duty.

Navyše, mnoho zamestnancov štúdia bolo prepustených (alebo skončili na vlastnú žiadosť) a na sociálnej sieti Twitter vyjadrili svoju frustráciu z aktuálnej situácie v štúdiu.

Activision teda momentálne na podporu série Call of Duty vyčlenil štúdiá Beenox (Crash Team Racing Nitro-Fueled), High Moon Studios, Infinity Ward, Raven Software (Singularity), Sledgehammer, Toys for Bob (Spyro) a Treyarch. A to pritom ešte nedávno Activision oznámil, že štúdio Vicarious Vision (Tony Hawk Pro Skater 1+2) priradil Blizzardu, aby pracovalo na sérii Diablo.

Zdroj: Twitter

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk