Budú takto vyzerať ovládače pre Playstation VR 2?

Budú takto vyzerať ovládače pre Playstation VR 2?

 

Opäť tie patenty.

Sony oficiálne potvrdilo, že pracuje na druhej verzii svojho VR headsetu Playstation VR 2, ktorý by mal opraviť mnoho nedostatkov prvého VR headsetu od Sony. Ponúkne tak vyššie rozlíšenie, vyššiu kvalitu a hlavne sa bude ku konzole pripájať už len jediným káblom.

A zdá sa, že už sa nám ukazujú reálne kontúry toho, ako by mohol vyzerať nový ovládač určený pre Playstation VR 2. A opäť je to vďaka patentom. Ten bol uverejnený ešte v novembri, no vzhľadom na malú pozornosť, ktorá sa vtedy venovala VR od Sony unikol mnohým.

Nákresy ukazujú dvojicu ovládačov s remienkami, vďaka ktorým ich budete môcť nasadiť na ruku. Veľkú farebnú guľu z PS Move ovládača by mal nahradiť malý LED panel (číslo 235), ktorý môže svietiť rôznorodými farbami.

Tieto nové VR ovládače by mali prebrať mnoho prvkov, ktoré nájdeme aj na ovládači DualSense, ako napríklad Adaptive Triggers (odpor pri stláčaní) a Haptic Feedback. To asi neprekvapuje nikoho, nakoľko Sony veľmi tlačí na používanie týchto funkcií.

Ovládač by však mal podporovať aj senzory pre palec a tri ďalšie prsty, čo pripomína technológiu vo VR sete Valve Index. Sony však chce tieto senzory skombinovať práve s Haptic Feedback funkciou.

Tak uvidíme, ako budú finálne ovládače pre PS VR 2 vyzerať. Isté je ale to, že headsetu sa v tomto roku nedočkáme (potvrdila to spoločnosť Sony) a zatiaľ nemáme tušenie, akú cenu Sony pre svoju novú generáciu VR nasadí.  

Zdroj: GamesIndustry.biz
 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk