Konami chce oživiť série Metal Gear, Castlevania a Silent Hill: Pracuje na jednej z nich poľský Bloober Team?

Konami chce oživiť série Metal Gear, Castlevania a Silent Hill: Pracuje na jednej z nich poľský Bloober Team?

 

Nové informácie bez oficiálneho ohlásenia.

Poľské štúdio Bloober Team ešte iba pred necelým mesiacom vydalo hru The Medium, no už kuchtí ďalšiu hru. A oči všetkých fanúšikov série Silent Hill sa vrhli na šéfa štúdia Piotra Babiena, ktorý webu GamesIndustries prezradil, že pracujú na už existujúcej hororovej značke s veľmi slávnym herným vydavateľom. Samozrejme, Babieno neprezradil podrobnosti, no okamžite sa vyrojili špekulácie, že poliaci pracujú na novej hre v sérii Silent Hill – značke, ktorú sa počas Playstation 4 éry neúspešne pokúsil znovuzrodiť Hideo Kojima.

A tak sa spustilo vyšetrovanie. Redaktor webu VGC Andy Robinson sa pokúšal zistiť nové informácie aj za pomoci svojich kontaktov v hernom priemysle a výsledky jeho zisťovania sú komplexné a zároveň dosť šokujúce.

Nepodarilo sa mu potvrdiť a ani vyvrátiť to, či Bloober Team pracuje na Silent Hill hre, no zistil, že Konami (vlastník značky) už dávnejšie poskytol túto značku „prominentnému japonskému vývojárovi,“ aby použil názov Silent Hill pre svoju hru.

Taktiež sa mu podarilo zistiť, že štúdio, ktoré chcelo spraviť Silent Hill hru bolo Supermassive Games, tvorcovia hry Until Dawn. Vtedy však ešte Konami nebolo pozitívne naklonené myšlienke poskytovať svoje značky externým vývojárom a preto túto žiadosť zamietli. Výsledkom toho bol vznik epizodických Dark Pictures hier od tohto štúdia.

Po neúspechu hier Metal Gear Survive a Contra: Rogue Corps však Konami zistilo, že poskytovanie svojich značiek externým vývojárskym štúdiám by možno nebolo až tak zlé a tak sa rozhodli, že chcú nájsť vývojára nie iba pre novú Silent Hill hru, ale aj pre novú Metal Gear Solid hru a novú hru zo série Castlevania.

Podrobnosti toho, či sa im podarilo nájsť vývojárov pre tieto hry a povaha projektov je zatiaľ neznáma a je zrejmé, že na ovocie tejto spolupráce si budeme musieť ešte dlho počkať.

Ak teda Bloober Team skutočne pracuje na Silent Hill hre, tak by to znamenalo, že vo vývoji sú teraz dve samostatné hry v tejto sérii. Jedna u spomínaného „priminentného japonského vývojára“ a druhá práve v štúdiu Bloober Team.

„Psychologický horor je v našej DNA. Chceli by sme naďalej robiť takéto hry, no zároveň by sme chceli mať v našich hrách viac akcie. Preto budú naše ďalšie projekty častejšie z pohľadu prvej osoby a plánujeme oveľa komplexnejšie mechaniky,“ dodal Babieno.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk