Legendárny tvorca Resident Evil 4 sa možno vráti k režírovaniu hier

Legendárny tvorca Resident Evil 4 sa možno vráti k režírovaniu hier

 

Naznačil to v rozhovore.

Meno Shinji Mikami je už naveky späté so sériou Resident Evil, no okrem tejto série priniesol svetu hry ako Dino Crisis, Devil May Cry, Viewtiful Joe, Vanquish a v posledných rokoch strávil svoj produktívny čas ako zakladateľ štúdia Tango Gameworks, ktoré prinieslo svetu dve The Evil Within hry a momentálne dokončuje hru GhostWire Tokyo.

Poslednou hrou, ktorú režíroval priamo Mikami však bol prvý diel The Evil Within a pri dvojke a pri GhostWire už pôsobí skôr v pozícii mentora pre menej skúsených vývojárov. Podľa vlastných slov ho však návrat na režisérsku stoličku láka a je pravdepodobné, že si odrežíruje ešte jednu poslednú hru pred odchodom do dôchodku.

„Začínam byť starý, takže je to skôr otázkou toho, koľko energie mi zostáva. Moje zmýšľanie je momentálne také, že ak by som mal príležitosť venovať sa jednému projektu, ktorý by bol kompletne mojou víziou, tak by to bol určite posledný projekt. Bola by to posledná hra, ktorú by som režíroval.“

Mikami v rozhovore pre Variety taktiež potvrdil, že nápady mu určite nechýbajú a tie sa netýkajú iba hororového žánru, ktorý tohto japonského tvorcu preslávil.

GhostWire Tokyo momentálne režíruje Kenji Kimura, ktorý okrem iného pracoval aj na hrách zo série Metal Gear Solild. Mikami dodal, že dennodenný vývoj hry má na starosti práve on a jeho tím a on vstupuje do vývoja iba vtedy, keď je to od neho vyžadované.

GhostWire Tokyo príde na trh počas budúceho roka a hra bude mať časovú konzolovú exkluzivitu na Playstation 5, no okrem toho príde aj na PC. Po roku od vydania by sa jej mali dočkať aj hráči na Xbox konzolách.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk