„Platestation 5“ stále žije! A peniaze na biznis žiadajú od hráčov

„Platestation 5“ stále žije! A peniaze na biznis žiadajú od hráčov

 

Otázne je, či je všetko vporiadku po právnej stránke.

Krátky, no o to viac zaujímavejší príbeh „Platestation 5“ sa udial pred mesiacom. Spoločnosť totiž pod názvom Platestation 5 chcela predávať rôzne farebné kombinácie bočných plastov pre novú konzolu od Sony a to za relatívne prijateľnú cenu a s dovozom zdarma. A tak si ich hromada ľudí naobjednávala.

Lenže netrvalo to dlho a spoločnosť sa musela premenovať na Customize My Plates, pretože do celej situácie sa oprela spoločnosť Sony, ktorá zjavne nebola spokojná s názvom, ktorý imituje názov ich konzoly. A zjavne neboli ani spokojní s celým konceptom predávania bočníc. A tak Customize My Plates skončil s predajom bočných plastov úplne a dnes predávajú iba polepy na novú konzolu.

Lenže tento pokus o biznis sa očividne nevzdáva. Spoločnosť totiž zisťovala, či by bol záujem o financovanie týchto bočných plastov cez platformu GoFundMe a následne webu VGC prezradili, že s týmto nápadom budú pracovať v budúcnosti a čoskoro sa teda dočkáme oficiálneho financovia tohto produktu zo strany hráčov.

Zástupcovia firmy však neprezradili, či odstránili z cesty všetky legálne prekážky na predávanie týchto plastov pre konzolu Playstation 5, no podľa vyjadrení odborníkov môže crowdfunding spôsobiť, že Sony nebude schopné tento proces zastaviť. Zároveň sa očakáva, že spoločností, ktoré tieto produkty budú vyrábať v budúcnosti pribudne a to hlavne v oblastiach sveta, na ktorý nemajú právnici Sony až taký veľký dosah.

„Keď sa pozrieme na niečo, ako ovládač, tak Sony môže bojovať proti third-party ovládačom tým, že updatuje firmvér svojho ovládača. Ale bočný plast? Tu neexistuje nič, čo by mohli z dlhodobého hľadiska robiť. Sony nemôže zastaviť niekoho, kto predáva kus plastu, ktorý náhodou pasuje na ich konzoly.“

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk