Ak chcete Playstation 5, buďte pripravení: Dostupnosť konzoly na Slovensku totiž bude dosť mizerná

Ak chcete Playstation 5, buďte pripravení: Dostupnosť konzoly na Slovensku totiž bude dosť mizerná

 

Minimálne prvé mesiace.

Na Playstation 5 bude nepochybne čakať veľké množstvo slovenských hráčov, ktorí si na ňu budú chcieť siahnuť hneď, ako sa ukáže na policiach v obchodoch. Možno to však nebude až tak jednoduché, ako si myslíte.

Sesterský web PC.sk totiž komunikoval s bližšie nemenovaným „obchodným“ zdrojom na Slovensku, ktorý mu prezradil, že konzola sa určite neujde každému, minimálne v prvých várkach. Podľa jeho informácií je už teraz „záujem“ v počte niekoľko tisíc, no podľa informácií, ktoré dostávajú obchodníci u nás môžeme očakávať iba niekoľko kusov pre celé Slovensko.

Konkrétne sa hovorí o tom, že pre našu krajinu nebude dostupných viac ako 1000 kusov pre všetkých predajcov dokopy, čo znamená, že ku každému z nich sa dostane iba niekoľko desiatok, alebo stoviek kusov konzoly Playstation 5. Tento nemenovaný zdroj však pripomína, že ešte existuje šanca, že sa situácia zmení.

Vyzerá to však tak, že po ohlásení ceny a dátumu vydania a po začiatku predobjednávok budete musieť byť veľmi rýchly na to, aby ste sa k Playstation 5 ešte v tomto roku dostali.

A čo Xbox Series X? Podľa rovnakého zdroja by sme sa o dostupnosť tejto konzoly nemali obávať a „na Vianoce by sa jej mal dočkať každý.“

Zdroj: pc.sk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk