Keďže Sony nemá pri vydaní Playstation 5 takmer žiadne vlastné exkluzivity, tak si kúpila dve hry od Bethesdy

Keďže Sony nemá pri vydaní Playstation 5 takmer žiadne vlastné exkluzivity, tak si kúpila dve hry od Bethesdy

 

Dvojicu hier uvidíme najprv na Playstation konzole.

Tak a je to za nami. Sony nám predstavila prvú várku hier pre Playstation 5 konzolu a cez niektoré z nich ukázala silu svojej novej konzoly. Show bola zmesou first-party a third party obsahu, no pozornému oku určite neuniklo, že s výnimkou Spider-Mana chýbal pri každej jednej first party hier od Sony dátum vydania. Dokonca tam nebol ani rok vydania.

To iba potvrdzuje predchádzajúce správy, ktoré hovorili, že first-party exkluzivity nebudú pripravené na vydanie samotnej konzoly a hráči si na ne budú musieť ešte hodnú chvíľu počkať. Zatiaľ máme teda ohlásené hry ako Horizon 2: Forbidden West, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank Rifapart, Demon’s Souls Remake a Returnal od fínskeho štúdia Housemarque.

No to čo Sony nevie zatiaľ dodať zo svojej first party stajne sa rozhodlo získať starým-známym spôsobom – peniazmi. Sony totiž získalo niekoľko časových exkluzivít, ktoré majú výpadok first-party exkluzivít vynahradiť. Vo väčšine prípadov ide o časové exkluzivity menších hier, no okrem toho sa Sony podarilo uloviť aj veľké hry.

Konkrétne máme na mysli dve hry od vydavateľa Bethesda. Spoločnosť ešte v minulom roku ohlásila dve nové značky – GhostWire Tokyo od tvorcov The Evil Within a Deathloop od tvorcov Prey a Dishonored. A tie sa z ničoho nič stali Playstation 5 konzolovými exkluzivitami. 

Deathloop by sa dal najjednoduchšie vysvetliť ako kombinácia Dishonored a Hotline Miami. Teda tak aspoň vyzerá podľa traileru, ktorý nám včera ukázalo Arkane. Hra príde v roku 2021 na PC a Playstation 5 a po vypršaní časovej exkluzivity príde aj na Xbox Series X.

Ak ste čakali, že GhostWire Tokyo bude The Evil Within, akurát v prostredí moderného Tokia, tak ste na omyle a podľa prvých záberov to vyzerá na first-person hru s veľkým dôrazom na nadprirodzené javy. Vaša postava bude musieť používať špeciálne schopnosti na ich likvidáciu a bude musieť prísť na to, čo sa v meste stalo.

Aj táto hra príde v roku 2021 na PC a Playstation 5 a po vypršaní časovej exkluzivity aj na Xbox Series X.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk