Čo očakávať od veľkého Playstation 5 podujatia v júni? A akú „revolúciu“ chystá Sega?

Čo očakávať od veľkého Playstation 5 podujatia v júni? A akú „revolúciu“ chystá Sega?

 

Najnovšie špekulácie herného priemyslu.

Vyzerá to tak, že na zábery next-gen hier si už nebudeme musieť dlho počkať. Už nejaký ten čas sme vedeli, že Sony chystá svoje podujatie na začiatok júna a včera sa redaktor Bloombergu Jason Schreier a redaktor VentureBeat Jeff Grubb podelili o svoje poznatky a podľa ich informácií vypustí Sony toto online podujatie do sveta 3. júna.

Nahráva tomu hneď niekoľko ďalších informácií. V prvom rade ide o japonský magazín Famitsu, ktorý má na nasledujúci deň (4. júna) pripravený veľký článok o Playstation 5. Podľa náznakov pôjde o článok, ktorý sa novej konzole bude venovať do hĺbky a bude na úrovni „Wired článkov“ z minulého roka.

Poďme však späť k Sony Playstation 5 podujatiu. Ak by bola situácia vo svete normálna, tak asi vieme, čo by sme mohli očakávať. Klasickú živú veľkolepú show so všetkým čo k tomu patrí. Lenže vzhľadom na koronu nevieme, aký formát zvolí Sony. Či pôjde o „živý prenos“ alebo o predpripravenú show, ktorú jednoducho pustia na sociálne siete.

Grubb však prezradil, že určite nepôjde o show, kde Sony ukáže všetky svoje karty. Podľa jeho informácií si totiž dátum vydania a cenu svojej novej konzoly nechá pravdepodobne na neskôr. Zdá sa, že Sony vyčkáva na Microsoft, aby ohlásil cenu pre Xbox Series X ako prvý – na jednej strane chce Sony zostať cenovo kompetitívne a zároveň nechce na jednom kuse konzoly vytvoriť veľkú cenovú stratu.

Zameranie júnovej show bude na next-gen hry, ktoré budú predstavené priamo na hardvéri Playstation 5 konzoly. Sony totiž počulo nárek fanúšikov po poslednom Inside Xbox, hlavne čo sa týka „gameplay záberov“ Assassin’s Creed Valhalla a chce sa podobným reakciám na svoju show vyhnúť. To však neznamená, že uvidíme, ako konzola vyzerá. Následne plánuje Sony ďalšie podujatie na mesiac august vo formáte State of Play, kde ukáže current-gen a next-gen hry a taktiež prezradí niekoľko ďalších detailov o svojom systéme.

Ešte jedna malá poznámka k magazínu Famitsu. Jeden z redaktorov tohto webu, Zenji Nishikawa totiž prezradil, že do nového vydania magazínu má pripravený článok „ktorý bude revolučný pre herný priemysel“ a ktorý sa týka vydavateľstva SEGA. Zároveň podotkol, že ide o úplne nezávislý článok od celého Playstation 5 podujatia. A ako to už býva okamžite sa otvorila Pandorina skrinka špekulácií o tom, čo by to mohlo byť. Že by SEGA opäť šla do konzolového biznisu je prakticky nemožné. Že SEGA pripravuje nejakú hernú technológiu? (engine...) To je dosť možné. No taktiež sa obnovili špekulácie o ktorých sa hovorí už dlhú dobu – Že Microsoft chystá veľkú spoluprácu s týmto vydavateľstvom a že práve za jeho pomoci chce preraziť na japonskom trhu. Či by to bolo odkúpenie, alebo nejaká forma exkluzívnej spolupráce ako za čias prvého Xboxu, to sú všetko len dohady. Na viac informácií si budeme musieť počkať do 4. júna.

Zdroj: Gematsu/Venture Beat

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk