Analytik: Xbox sa v budúcej generácii priblíži predajom Playstation, no tá predá stále viac konzol

Analytik: Xbox sa v budúcej generácii priblíži predajom Playstation, no tá predá stále viac konzol

 

Náznak, že Microsoft nerobí všetko zle.

Hádky o tom, ktorá spoločnosť predala viac konzol boli bežnou súčasťou diskusií v časoch Xbox 360 a Playstation 3. V tejto generácii však tieto diskusie neboli potrebné, pretože víťaz bol jasný prakticky od začiatku. No, to neznamená, že to takto bude pokračovať aj v ďalšej generácii.

S analýzou prišla spoločnosť DFC Intelligence, ktorá zverejnila predpoveď predajov Xbox Series X a Playstation 5, podľa všetkých dostupných informácií. Samozrejme, existuje ešte veľa informácií, ktoré nevieme (cena, hry...), no už teraz sa dá predpokladať, že Microsoft nebude fackovacím panákom ako v minulej generácii.

Podľa DFC Intelligence síce Playstation 5 vyhrá z hľadiska kvantity predajov konzol aj budúcu generáciu, no Xbox Series X bude oveľa bližšie ako v tejto generácii konzol. Kombinácia dostupnosti softvéru, popularity značky a celkovej siete predajov zabezpečí, že bude Playstation 5 na prvom mieste. Vďačiť tomu môže primárne vďaka tomu, že Microsoftu sa dlhodobo nedarí presadiť na Japonskom trhu (tam je ich podiel doslova mizivý) a v Európe taktiež dlhodobo kraľuje Playstation. Dá sa však predpokladať, že US a UK trhy budú opäť v réžii Microsoftu, ako to bolo za čias Xbox 360.

Podľa DFC Intelligence vyhral prvú bitku next-gen konzol Microsoft a to vďaka lepšie zvládnutému ohláseniu technických špecifikácii konzoly, ktoré prebehlo počas minulého týždňa a to by malo zabezpečiť, že rozdiel medzi predajmi nebude tak veľký ako v tejto generácii konzol.

Zároveň však analytická spoločnosť očakáva, že situácia sa trhu s konzolami sa môže rapídne zmeniť v momente, keď sa o konzolách dozvieme ďalšie informácie.

Zdroj: DFC 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk