Sony robí okolo spätnej kompatibility Playstation 5 zbytočný zmätok

Sony robí okolo spätnej kompatibility Playstation 5 zbytočný zmätok

 

Toto asi nie je najlepší spôsob marketingu.

Playstation 5 a spätná kompatibilita. To je téma, ktorá je citlivá pre mnohých hráčov a fanúšikov Sony. A jedno z najväčších sklamaní pri predstavení novej konzoly od Sony bol fakt, že konzola nie len že nebude spätne kompatibilná s Playstation 3, Playstation 2 a Playstation 1 hrami (aj keď pri trojke sa to možno aj čakalo) ale hlavne fakt, že konzola nebude pri vydaní plne spätne kompatibilná s Playstation 4 hrami.

Mark Cerny, architekt posledných dvoch Playstation konzol totiž prezradil, že pri vydaní bude Playstation 5 kompatibilná s „väčšinou z TOP 100 najhrávanejších hier na Playstation 4.“ Problémom však bolo, ako to povedal. Niektorí to totiž pochopili tak, že kompatibilné budú všetky hry, no iba niektoré sa dočkajú zlepšení frameratu a rozlíšenie v tzv. Boost móde, no väčšina to pochopila tak, že iba táto väčšina z TOP 100 najhrávanejších hier sa bude dať na Playstation 5 vôbec zapnúť.

A Sony celej tejto situácii absolútne nepomohlo blogovým príspevkom, ktorý mal ísť do detailov parametrov konzoly. Ten totiž vytváral snáď ešte viac zmätku nejasným použitím slov a teda sme vlastne ani presne nevedeli, ako na tom Playstation 5 so spätnou kompatibilitou bude.

Sony sa tak včera v neskorých večerných hodinách rozhodlo vyjasniť situáciu okolo spätnej kompatibility, no namiesto toho ju ešte viac zamotalo.

Ich prvá úprava znela, že takmer všetky zo 4000 hier, ktoré vyšli na Playstation 4 budú hrateľné na Playstation 5 v deň vydania, čo prinieslo ešte viac zmätku a bolo v rozpore s tým, čo tvrdil Cerny. Preto niekoľko minút na to prišla ďalšia úprava, ktorá znela „Veríme, že drvivá väčšina z 4000+ hier, ktoré vyšli na Playstation 4 budú hrateľné aj na Playstation 5.“

Takže...Čo sa to vlastne v Sony deje a ako to bude s Playstation 5 a jej spätnou kompatibilitou? Vyzerá to tak, že Sony ich bude pridávať postupne a táto oprava vyzerá skôr ako „damage control“ a ubezpečenie, že postupom času sa počet spätne kompatibilných hier bude zvyšovať. Pri vydaní ale podľa všetkého nemáme rátať s veľkým množstvo takýchto podporovaných hier. Každopádne táto nejasná komunikácia zo strany Sony celej situácii vôbec neprospieva.

Zdroj: Playstation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk