Vývojár The Order 1886: Playstation 5 je jedna z najrevolučnejších konzol

Vývojár The Order 1886: Playstation 5 je jedna z najrevolučnejších konzol

 

Prečo si to ale myslí?

Teraz, keď už máme predstavenie technických špecifikácií oboch konzol vonku, tak sa k nim postupne vyjadrujú jednotliví herní vývojári, ktorí museli doteraz „držať zobák,“ kvôli rôznym NDA. Všeobecný konsenzus medzi hráčmi je taký, že Xbox Series X tentokrát získa trón najvýkonnejšie konzoly, ktorú na začiatku minulej generácie držala Playstation 4.

To však samozrejme neznamená, že Playstation 5 bude „črep“ a nepochybne poskytne úžasný výkon doplnený o fascinujúci na mieru šitý SSD disk, ktorý má priniesť do tvorby hier revolúciu.

A myslí si to napríklad aj technologický šéf štúdia Ready at Dawn, tvorcov Playstation 4 exkluzivity The Order: 1886, Andrea Pessino. Podľa neho budeme o rok o takomto čase rozprávať o Playstation 5 ako o jednej z najrevolučnejších a najinšpirujúcejších konzol, ktoré kedy existovali. Podľa neho totiž veľmi rýchlo zabudneme na „hádky o teraflopoch a ďalších nepochopených špecifikáciách.“

Poznámka autora: Neviem, neviem, ale mne sa zdalo, že fáza PS4 je 1080p konzola a Xbox One je 900p konzola trvala relatívne dlho...Ale možno sa herná komunita zmenila (pochybujem o tom...)

Zároveň podotkol, že sústredenie na čistý výkon zabraňuje hráčom pozerať sa na celý obraz, pretože Playstation 5 má mnoho chytrých rozhodnutí, ktoré umožnia vývojárom dizajnovať hry novým spôsobom.

Určite však nepochybujeme o tom, že na fanboy hádkach to nezmení nič.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk