Oficiálne potvrdené: Playstation 5 bude schopná prehrať takmer všetky Playstation 4 hry

Oficiálne potvrdené: Playstation 5 bude schopná prehrať takmer všetky Playstation 4 hry

 

Niektoré výnimky však budú.

Tak. A máme to čierne na bielom. Playstation 5 bude oficiálne schopná tzv. spätnej kompatiblity voči konzole Playstation 4. To znamená, že na vašej novej Playstation 5 si budete hneď v deň vydania prehrať svoju Playstation 4 knižnicu. Potvrdil to počas prednášky The Road to PS5 architekt konzoly Mark Cerny.

O potencionálnej spätnej kompatibilite konzol Playstation, Playstation 2 a Playstation 3 nepadla ani zmienka, takže predpokladáme, že Playstation 5 tieto hry nebude vedieť prehrať.

Navyše, spätná kompatibilita bude „title by title basis.“ To znamená, že Sony bude musieť konkrétne pridať podporu spätnej kompatibility konkrétne do každej hry. Teda rovnako, ako to robil Microsoft pri spätnej kompatibilite konzoly Xbox One. To znamená, že nie každá hra sa možno „PS5 portu“ dočká a taktiež to znamená, že zapracovanie podpory niektorých bude vyžadovať určitý čas.

Na druhej strane však Cerny skonštatoval, že z TOP 100 hier podľa odohraného času na PS4 budú podporovať spätnú kompatibilitu takmer všetky.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk