Analytik: Zatiaľ nie sú náznaky, že Xbox Series X a Playstation 5 budú odložené

Analytik: Zatiaľ nie sú náznaky, že Xbox Series X a Playstation 5 budú odložené

 

S istotou to ale zatiaľ brať netreba.

Pandémia koronavírusu je v plnom prúde a má obrovský vplyv aj na herný priemysel. Viacero štúdií prešlo na režim „práce z domu“ a veľké množstvo herných a aj e-športových podujatí bolo zrušených, presunutých alebo transformovaných na čisto digitálne podujatia.

A to v čase, kedy by sme sa mali koncom roka dočkať nových konzol. Aj Sony a aj Microsoft plánujú svoje nové zariadenia vypustiť vonku v posledných mesiacoch 2020, no či sa tak stane, je viac ako otázne. Je zrejmé, že situácia sa vyvíja tak rýchlo, že iba ťažko predpokladať, čo bude zajtra, no herný analytik Daniel Ahmad tvrdí, že zatiaľ to na odklad systémov nevyzerá.

Toto tvrdenie je v úplnom protiklade s výskumnou spoločnosťou DFC Intelligence, ktorá tvrdí, že obe konzoly sa pravdepodobne nestihnú vydať podľa pôvodného plánu.

Ahmad tvrdí, že vďaka tomu, že Číne je už vírus pod kontrolou, tak zatiaľ neexistuje dôvod na to, aby museli obe spoločnosti svoje konzoly odložiť. Ich produkcia by sa mala začať v druhom kvartáli tohto roka, no na strane druhej dodal, že situácia sa môže veľmi rýchlo zmeniť.

Ahmad je herný analytik, ktorý sa špecializuje na Čínsky herný trh.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk